Податкові новели: поповнюємо державний бюджет за рахунок платників податків
Дефіцит державного бюджету України на 2024 рік становить 1,57 трлн грн, тому урядовці активно намагаються знайти додаткові шляхи його поповнення.
Зважаючи на те, що збільшити надходження потрібно терміново, в першу чергу, поповнювати державний бюджет планують за рахунок додаткових податків. Так, голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив про податкову ініціативу від уряду, згідно з якою планується запровадити військовий збір для фізичних осіб-підприємців всіх груп та юридичних осіб – платників податку на прибуток підприємств і платників єдиного податку третьої та четвертої груп.
Військовий збір в Україні запровадили ще у 2014 році, з початком збройної агресії рф на сході України, для підтримки Збройних Сил України. Вважалось, що це тимчасовий захід, в редакції пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України зазначено: «Тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір».
Військовий збір і досі не включено до переліку загальнодержавних податків і зборів, визначених ст. 9 ПК України, але в умовах триваючої війни, він неофіційно вже набув ознак постійності, саме тому урядовці зазначають, що заради рівності і справедливості такий збір має сплачуватись не лише найманими працівниками, але й малим бізнесом.
Відповідний законопроект ще не внесено до Верховної Ради, тому достеменно говорити про його зміст наразі неможливо. Однак, з огляду на ту інформацію, що лунає від представників влади в різноманітних коментарях, запровадження військового збору для ФОП 1-2 групи планується на рівні 1,5 % від мінімальної заробітної плати, для 3 групи – 0,1 % від доходу. Вказаний податок підлягатиме щомісячній сплаті.
Загалом Міністерство фінансів України цьогоріч планує мобілізувати до державного бюджету додаткових 44 млрд. грн., така потреба обумовлена видатками на оборону, а також виконанням вимог МВФ. Чи вистачить для цього додаткового військового збору?
Навряд, саме тому плануються й інші нововведення.
Збільшення акцизу на пальне. Цей податок, за словами урядовців, планують привести у відповідність до мінімальних стандартів ЄС. При цьому конкретний розмір наразі не озвучено, тому власникам автомобілів лишається здогадуватись наскільки здорожчає право пересуватись власним автотранспортом. Нагадаю, що з 1 липня 2023 року податки на пальне в Україні повернулися на довоєнний рівень, наразі знов обговорюється ініціатива їх підвищення;
Запровадження акцизу на солодкі газовані напої. Щодо вказаного податку дискутували ще з минулого року, через надмірний вміст цукру в таких напоях, вони можуть бути передумовою для розвитку діабету, ожиріння та інших захворювань. Податок на вживання доданого цукру, на думку МОЗ України, сприятиме більш свідомому споживанню та зменшенню вмісту цукру в солодких газованих напоях, з боку виробників. З цією метою у Верховній Раді України було зареєстровано два законопроекти: № 9032-1 і № 9033-1. Чи будуть вони ухвалені ? Чи, можливо, буде підготовлений альтернативний документ? Побачимо згодом.
Окрім вказаного також планується введення додаткового військового збору для покупців банківських металів і легкових автомобілів, що підлягають першій державній реєстрації в Україні, а також військовий збір для окремих операцій з нерухомістю, торгівлею ювелірними виробами, для операторів стільникового зв’язку.
Робоча група, що працює над заходами для підвищення доходів до бюджету розпочала свою роботу ще у грудні 2023 року. До її складу входять українські фінансисти та представники Міжнародного валютного фонду. Свої напрацювання вони мають подати до парламенту вже наприкінці березня 2024 року.
- Поки ППО в дорозі — шахед вже у вікні Дана Ярова 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина вчора о 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська вчора о 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- Проведення перевірок в частині вчинення мобінгу: внесено зміни до законодавства Анна Даніель 01.07.2025 01:16
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 606
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 279
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 208
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 140
- Як повернутись до програмування після довгої IT-перерви 96
-
Росія запустила завод з виробництва патронів для автоматів Калашнікова у Венесуелі
Бізнес 17992
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12305
-
Що буде з Україною без зброї США. Три сценарії та нова роль Європи
11632
-
Американська зброя на паузі: звідки вітер віє і до чого тут Китай
7188
-
Бій-реванш Усик – Дюбуа: де та о котрій дивитися
Життя 6178