Результати діяльності "Студентського захисту
Основні результати діяльності громадської ініціативи „Студентський захист” за січень – вересень 2009 року
1. 10 000 студентам було повернуто біля 6,5 млн. грн. стипендій за наслідками перевірки Генеральної прокуратури України.
2. Кабінет Міністрів України прийняв рішення про те, що кошти спеціального фонду вищих навчальних закладів повинен в першу чергу спрямовуватися на зарплати викладачів та стипендій студентам.
3. Президент України частково призупинив впровадження деяких платних послуг для студентів (в тому числі платне перескладання іспитів та заліків).
4. Кабінет Міністрів України частково скасував перелік платних послуг для студентів (в тому числі платне перескладання іспитів та заліків).
5. Прийнято звернення Запорізької обласної ради до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо несприятливої ситуації, яка виникла в системі вищої освіти України.
6. 25 травня 2009 року оприлюднений в ЗМІ проект Постанови КМУ щодо збільшення вимог до стипендіатів з метою економії бюджетних коштів.
11 червня 2009 року на прес-конференції в Кабінеті Міністрів України Міністр освіти і науки України І.Вакарчук офіційно заявив, що МОН відмовився від ідеї збільшення вимог до стипендіатів.
7. 27 травня 2009 року оприлюднена в ЗМІ інформація щодо дефіциту коштів на виплату студентських стипендій в розмірі 691 млн. грн. на 2009 рік (лист Міністерства освіти і науки України на Міністерство фінансів України).
На зустрічі зі студентами Дніпропетровського гірничого університету 18 вересня Прем ’ єр-міністр України Ю.Тимошенко визнала проблему індексації стипендії та пообіцяли виділити необхідні кошти.
8. Скасовані всі платні послуги для студентів.
9. Кабінет Міністрів України прийняв рішення про відновлення державного замовлення у вищі навчальні заклади на рівні 2008 року.
10. За ініціативи студентських організацій Кабінет Міністрів України прийняв рішення про обмеження рівня оплати за навчання в 2009-2010 навчальному (не більше ніж офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік)
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук вчора о 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська вчора о 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9830
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 5029
-
Де дивитися фінал Євробачення-2025 і з ким змагатиметься Україна
Життя 4519
-
Міжнародні вимоги до адаптації робочих місць для людей з інвалідністю. Як нам досягти інклюзивності?
Життя
3801 -
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 3650