Коли влада зверне увагу на проблеми захисту конкуренції?
Конкуренція – несе процвітання. І з цим, дійсно, важко не погодитись. Та чи можна добитися прогресу та підвищення ефективності економіки за відсутності чесної та добросовісної конкуренції?
Конкуренція – несе процвітання. Цей слоган часто можна почути від представників Антимонопольного комітету України на різних заходах для бізнесу та професійного середовища. І з цим, дійсно, важко не погодитись. Чи можна добитися прогресу та підвищення ефективності економіки за відсутності чесної та добросовісної конкуренції? Забезпечити існування стабільних, зрозумілих та прозорих правил гри для бізнесу є базовою передумовою для створення привабливого інвестиційного клімату в країні.
Якщо поглянути на вітчизняні реалії, вимушені констатувати, що регулятор, яким є Антимонопольний комітет України, зі своїми головними функціями не справляється. Це стосується проблем монополізації ринків, процвітання недобросовісної конкуренції, неефективності боротьби з картельними змовами, непрозорими державними закупівлями тощо. Далеко не завжди в цьому винен лише Антимонопольний комітет. Іноді складається враження, що найвищі посадові особи, які відповідальні за проведення реформ в Україні, просто забули про існування конкуренційної політики.
Для прикладу нагадаю, що 26 березня 2014 року Верховна Рада України звільнила Василя Цушка з посади Голови Антимонопольного комітету України. До сьогоднішнього дня (понад 6 місяців) ця посада залишається вакантною. Звичайно, в Комітеті є в.о. (Микола Бараш), але хтось реально вважає, що особа у статусі виконуючого обов’язки може здійснювати якісь більш-менш серйозні реформи?
Ця ситуація свідчить, що державі зараз голова Антимонопольного комітету не дуже потрібний, як і реформи законодавства про захист економічної конкуренції та захист від недобросовісної конкуренції. І це попри те, що найбільш наболілі та необхідні поправки вже давно напрацьовані в експертному середовищі. Про необхідність підняття порогових показників для економічних концентрацій, встановлення прозорих процедур розгляду справ та надання дозволів АМКУ, встановлення відкритих підходів до розрахунку розміру штрафів та багато інших актуальних проблем ми говоримо вже не один рік. Конструктивні пропозиції давно напрацьовані в Асоціації правників України, Американській торговій палаті, Європейській бізнес асоціації, галузевих асоціаціях.
Замість вчинення конкретний дій і прийняття конкретних рішень, які давно стали нагальними, нам знову пропонують слайди з довготривалими стратегіями реформ та обіцянками їх успішної реалізації.
Важливо усвідомити, що для того, щоб бути конкурентоздатними, ми маємо сприймати конкуренцію як цінність. І це стосується як бізнесу, так і споживачів. Якщо ми хочемо побудувати нормальну ліберальну економіку, в якій держава не буде зарегульовувати кожен крок бізнесу та переслідувати його нескінченними перевірками, ми маємо забезпечити розвиток нормальної чесної конкуренції. Щоб кожен споживач, отримавши неякісну послугу, міг обрати достойну альтернативу, щоб кожен новий продукт, який виходить на ринок, був кращим, цікавішим, інноваційнішим, щоб поведінка регулятора була прогнозованою та однакою для всіх гравців.
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський вчора о 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін вчора о 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков вчора о 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
- Инструкция для семей: как проверить статус военного и оформить необходимые выплаты Віра Тарасенко 30.04.2025 23:25
- Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російських олігархах Володимир Горковенко 30.04.2025 23:08
- Захист прав національних спільнот – основний критерій вступу України в Європейський Союз Сергій Пєтков 30.04.2025 18:12
- Час убезпечувати тил Євген Магда 30.04.2025 15:36
- Шанс або вирок: як бути бізнесу в епоху цифрової трансформації Богдан Данилко 30.04.2025 15:16
- Звільнення багатодітних батьків від оподаткування на об’єкти житлової нерухомості Юрій Стеценко 30.04.2025 13:39
- Це не працює в B2B-маркетингу: як уникнути найпоширеніших помилок Алла Болоховська 30.04.2025 11:46
- Проєкт регулювання криптоактивів в UK Олександр Черних 30.04.2025 11:00
-
Кульмінаційний пункт позаду. Росія втратила останній шанс закінчити війну внічию
Думка 8258
-
Книга рекордів Гіннеса назвала найстарішу людину у світі. Жінка ділиться своїм секретом довголіття
Життя 6691
-
Сотні КАБів щодня, евакуації з області та весна. Як живуть прифронтові Суми і Сумщина
4937
-
Україна може оголосити дефолт за ВВП-варантами Яресько. Чому це сталось і які ризики
Фінанси 4619
-
Усик завершує професійну кар'єру, але перед цим проведе ще два поєдинки: деталі
Життя 3908