Історія нам не пробачить зволікання
Вчора мені довелося взяти участь в найбільшому народному віче за всю багатовікову історію України. Мені важко передати всю те піднесення, ту рішучість, той український дух і одночасно людське обурення які панували на Майдані.
Вчора мені довелося взяти участьв найбільшому народному віче за всю багатовікову історію України. Мені важко передати все те піднесення, турішучість, той український дух і одночасно людське обурення які панували наМайдані. Всі, хто там перебував, розуміли що знаходяться у центрі значної історичної події, яка врешті решт призведе нелише до кінця панування цієї нікчемної влади, але й до переміни напрямку розвитку держави і української нації.Можливо, хтось побачить в моїх словах багато пафосу, але насправді саме такіпочуття були у всіх учасників цієї грандіозної демонстрації світового масштабу.
Символічно, що народне вічепочалося з виступу Блаженнійшого Любомира Гузара – надзвичайно шанованої іавторитетної в Україні і світі людини. Любомир Гузар сказав що чинна влада насне хотіла почути і обманула народ, тому громадяни і найголовніше молодші,вийшли на Майдан і зрозуміли, що сила народу – в його єдності. Він закликав народне піддаватися на провокації і протестувати мирно. Любомир Гузар через свійпохилий вік не міг піднятися на імпровізовану трибуну, але сотні тисяч людей затамувавшиподих прислуховувалося до кожного його слова. Це одночасно була і проповідь іреволюційний виступ. Було враження, що всі ми знаходимося в величезному храмі.
Промови, які лунали потім, винапевне бачили і чули. Партійні ігромадські лідери казали про те що в нас вже немає дороги назад, українськийРубікон перейдено. Вони закликали українців підтримати мирні акції протесту.Нам всім потрібно протриматися декілька днів, можливо тижнів. Так, ми втратимо за цей час частину наших зарплат, не заробимо за ці днідекілька сотень гривен, але все це робиться заради того щоб прибрати цюбрехливу і злочинну владу, яка розкрадає мільярди гривень наших податків ікраде наше майбутнє, заганяючи нас у середньовіччя. Цю банду неможливо більшетерпіти у владі. Сьогодні або ніколи.
Отже, в Україні створено комітет спротиву (КНС) .Також такі комітети мають бути створені в регіонах. Резолюція народного віче —відставка президента, уряду і перевибори Верховної Ради. ОголошеноВсеукраїнський страйк.
Сьогоднішню ніч я провів наМайдані. Я бачив там тисячі молодих і рішучих облич. Люди обнесли майдан барикадами і металевими щитами,встановили намети. Рівно опівночі Руслана за традицією разом із Майданомзаспівала гімн, в цей час всі увімкнули ліхтарики на мобільних телефонах. Тіхто виступав після неї пояснювали як потрібно організовано взаємодіяти щобборонитися від загонів спецпризначення. Близько першої години ночі ВіталійКличко пояснив чому на Майдані не має бути нетверезих людей і закликав непіддаватися на провокації. Його дружина заспівала пісню "Чарівнаскрипка". Пісні лунали до самого ранку, адже українці не можуть безпісень. А як тільки запрацювало метро,на площу почали прибувати сотні людей пенсійного віку, яким важко перебувати наплощі вночі, але вони є самими активними мітингувальниками вдень.
Можливо моя інформація є трохисумбурно. Хтось назве її дещо застарілою, адже поки я робив ці нотатки, на Майдані і в урядовому кварталі відбулосябагато нових подій. Так, це насичений подіями час і їх просто неможливозафіксувати цілком. Але всі ті враження і заклики, все тепобачене, яке ми сьогодні занотовуємо всвоїх блогах, стануть частиною історії не лише України, але й Європи та світу.Тому я закликаю всіх не гаяти часу і приєднуватись до мирних акцій протестів якв столиці так і ваших рідних містах. Історія не пробачить вашого мовчання,бездіяльності і пасивності. Ми маємо не лише засудити режим за розправу наднашими дітьми, але й скинути ненависну інелегітимну диктатуру Януковича. Сьогодні саме той стислий час коли ми здатнісамі вирішити свою долю. Творимо нашу історію разом! Слава Україні!
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
45712
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
23421
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 16606
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11058
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 10358