Що треба знати про розлучення
В Україні сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.
Як відомо, сім'я є первинним та основним осередком суспільства. Сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Дитина ж належить до сім'ї своїх батьків навіть тоді, коли не проживає з ними спільно. В Україні сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства. Сімейне законодавство націлене на зміцнення сім'ї як соціального інституту та побудову сімейних відносин на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги і підтримки. Сімейні відносини регулюються на засадах справедливості, добросовісності та розумності, відповідно до моральних засад суспільства, а шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка - кожен із подружжя має рівні права і обов'язки у шлюбі та сім'ї.
У наш час актуальною залишається тема щодо розірвання шлюбних відносин, адже кожен з подружжя має право їх припинити. Нажаль, з кожним роком в Україні число подружжя, котрі вирішили розірвати свій шлюб, все більшає, однак багато хто з них не обізнані про порядок його розірвання. Так, розірвати шлюб можна, звернувшись до органу державної реєстрації актів цивільного стану або через суд.
Розірвати шлюб через орган реєстрації актів цивільного стану можливо за спільною заявою подружжя, яке не має дітей та за заявою одного з подружжя, якщо другий з подружжя визнаний безвісно відсутнім або недієздатним. У випадку, коли один із подружжя не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану через поважну причину, це може зробити від його імені другий з подружжя, подавши нотаріально засвідчену заяву або прирівняну до неї. Якщо через один місяць після її подання подружжя все ж таки не змінило своє прагнення припинити шлюб, орган державної реєстрації актів цивільного стану складає актовий запис про його розірвання, при чому робиться це незалежно від наявності у них майнового спору.
Доречно зазначити, що завдяки електронним сервісам Мін’юсту процедура як реєстрації, так і розірвання значно спростилася. При цьому, подання заяви не повинно супроводжуватись небажаним спільним візитом до органу РАЦС. Достатньо лише перейти за посиланням на сайті, - заява вважатиметься поданою.
Розірвання шлюбу виключно за рішенням суду відбувається тоді, коли у подружжя наявні спільні неповнолітні діти, коли один з подружжя не погоджується на розлучення або ухиляється від реєстрації розірвання шлюбу в органі РАЦС. Подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо , а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей. Договір між подружжям про розмір аліментів на дитину обов’язково має бути нотаріально посвідчений. У разі невиконання цього договору аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.
В усіх випадках ми завжди радимо не приймати поспішних рішень у припиненні шлюбу, адже сім’я є первинним джерелом розвитку соціуму і повинна завжди бути прикладом для майбутніх поколінь.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева вчора о 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський вчора о 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер вчора о 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 251
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 191
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 184
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 117
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 19314
-
Harley-Davidson запустить власну гоночну серію з MotoGP у 2026 році
Бізнес 11373
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 11231
-
Прохідницький щит для будівництва метро в Києві привезуть на початку 2026 року
Бізнес 4908
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 4625