home-icon
Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
19.05.2025 15:49

Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих

Редактор онлайн-медіа "Молодіжний портал"

Що виросте з нашої молоді? Як повернути реальне спілкування в освітній простір і життя?

Ми хотіли б надати до уваги читачів не нову, але сакраментальну тему для осмислення – "Що виросте з нашої молоді?". Концепція проста – зазвичай питання передбачають відповідь на них, а все разом це діалог, тому дійдемо до логічного висновку: щоб зрозуміти молодь, треба постійно спілкуватися з нею.

Зосередимо увагу на наступній парадоксальній ситуації: у період навчання молоді люди формуються як особистість і пізнають світ, щоденно взаємодіючи з великою кількістю однолітків та дорослих. Наче б то, це ідеальне середовище для вдосконалення навичок міжособистісного спілкування, але на відміну від очікуваного результату та під впливом технологічного фактора спостерігається зворотна тенденція.

Значна частина особистого інформаційного обміну і комунікацій відбувається у віртуальному просторі – в чатах соціальних мереж. Таке спілкування часто має внутрішній, замкнений характер, зосереджуючись на вузьких темах, нерідко обмежуючись беззмістовним проведенням часу, що не спонукає до активної взаємодії чи діяльності поза межами онлайн-кола.

Головне питання цієї статті: як зробити так, щоб стимулювати молодь до спілкування у реальному світі, поки вони навчаються в навчальних закладах, маючи такі зручні умови? Чи зможе стимулювання молоді до утворення ініціативних груп стати одним з інструментів, що сприятиме розв'язанню цього питання?

Хай вони будуть різними, серйозними чи не дуже, головне — щоб вони отримали змогу публічно декларувати будь-яку мету та цілі своїх груп. Адже формування таких атрибутів як назви, складу, місій та завдань для їхнього об’єднання все одно є зовнішніми інструментами позиціювання себе в соціумі. Це може стати першим кроком до "виходу в офлайн".

Тут криється і ключова роль для дорослих – педагогів, батьків, наставників, громади. Їхнє завдання – не нав’язувати, а підтримати цю природну для молоді енергію до об’єднання та дії. Важливо створити сприятливі умови, можливо, запропонувати ресурси чи консультації, але головне – проявити щирий інтерес.

Отже, як нам здається, відповідь на питання "Що ж виросте з нашої молоді?" значною мірою може залежати від нас, дорослих. Технологічний прогрес неминучий, і віртуальний простір є важливою частиною життя сучасної молоді. Однак наше завдання – не ізолювати їх від цього, а допомогти інтегрувати віртуальний досвід із реальним, навчити використовувати цифрові інструменти для досягнення цілей у фізичному світі та для глибшої взаємодії одного з одним і разом з суспільством.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи