Україна й Європа мають спільні проблеми та виклики
Погляд на Європейський бізнес-саміт у Брюсселі крізь українську призму.
Нещодавно повернувся з Європейського бізнес-саміту, який відбувся 1–2 червня у Брюсселі. Здавалось би, у країн ЄС та України на порядку денному мають стояти зовсім різні питання та виклики. Та захід показав, наскільки близькою нам є сьогоднішня європейська проблематика.
Ключових тем саміту було три: розвиток цифрових технологій, Brexit (можливий вихід Великої Британії з Євросоюзу) та політичне й економічне майбутнє Європи. Всі вони виявилися досить інформативними і для української делегації.
Досить несподівано центральну пленарну панель було присвячено саме цифровим технологіям. У своїх виступах спікери висловили насторогу з приводу того, що Європа все більше відстає у цій сфері від США. Американські інноваційні компанії зростають експоненціально, й наздоганяти їх дуже важко. Більш того, в Євросоюзі також нарікають на відтік кваліфікованих кадрів, і теж у західному напрямку. Знайома картина, чи не так?
Однією з основних причин такого стану речей називали бюрократичність Європи. Один зі спікерів саміту дотепно зазначив: коли з'являється якась інновація, американець каже «Let's do it!», китаєць — «Let's copy it!», а європеєць — «Let's regulate it!». Щоб скоротити відставання в інноваціях, на саміті були сформульовані три рекомендації: розвивати digital-освіту (буквально з дитячого садка), зменшити регулювання та надавати інноваційним компаніям державне стимулювання. Впевнений, що Україна має робити те саме.
Тема Brexit, на перший погляд, нас не стосується. Але лише на перший. На саміті мені вдалося поспілкуватися з британськими бізнесменами, й вони кажуть, що еліта їхньої країни розуміє важливість перебування Великої Британії в ЄС, але хоче інших умов. Як приклад вони наводять розміри сальдо торговельного балансу: мінус 150 млрд євро у Великої Британії та плюс 250 млрд євро у Німеччини. Вільна торгівля не завжди справедлива. Крім того, податки на Туманному Альбіоні нижчі, ніж в ЄС, і вони не хочуть їх вирівнювати, щоб не втратити інвестиційної привабливості. Й це гарний приклад для України — нам також варто вчитися економічному патріотизму та виборювати вигідні умови, а не сліпо виконувати вимоги західних партнерів.
Коли мова йшла про майбутнє Європи, багато застережень було висловлено щодо зростання популізму в політиці, причому часто з націоналістичним нальотом. Сьогодні ЄС переживає певні економічні складнощі, й національні уряди взяли звичку звинувачувати в усіх негараздах Брюссель. Це створює центробіжні настрої, хоча Європейський Союз усе ще залишається дуже потужною структурою. Україна так само, якщо не більше, страждає від популізму політиків, і нам також треба шукати відповідь на цей виклик.
Хочу зазначити, що Україна була представлена на саміті великою делегацією, а наші бізнесмени виступали на дискусійних панелях. Також у рамках саміту було влаштовано окремий український захід, який привернув дуже велику увагу учасників не тільки смачними стравами, а і цікавими презентаціями можливостей для інвестицій в нашу країну. Отже, зацікавленість до України є, проблеми перед нами стоять спільні, тож можна і треба їх вирішувати спільно з Європою.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427