Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
14.12.2017 19:19

Окремі наслідки відсутності в заповідача права на легат

Блогер, викладач, науковець та юрист

В даній статті з'ясовуються окремі юридичні наслідки, що можуть настати у випадку відсутності в заповідача права на легат.


     Вітчизнянезаконодавство гарантує заповідачу різні за своїм змістом права. Зокрема вінможе встановити в своєму заповіті спеціальне розпорядження, що називається «легатом». Які юридичні наслідкинастануть для заповідача у випадку відсутності в нього згаданого права? 

      По-перше, спадкування за заповітом неміститиме в собі важливу вказівку. Зокрема вказаний інститут вітчизняного спадкового права не охоплюватиме спеціальнерозпорядження, сутність якого в свою чергу полягає в покладенні заповідачем наспадкоємця обов’язку надати легатарію певну майнову вигоду (наприклад, передатиу власність або в користування конкретну рухому річ, виплатити визначенугрошову суму й т. д.). 

      По-друге, негативний вплив відчують окреміпринципи спадкового права. Зокрема дія свободи заповіту зазнає значногозвуження. Що це означає? 

     А). Одні розпорядження заповідачу будедозволено зробити, а інші – ні. Наприклад, вищезгадана особа, заповівши своємусинові житловий будинок та легковий автомобіль, водночас не зможе зобов’язатизгаданого спадкоємця придбати для її онука мобільний телефон і цифровийрадіоприймач. 

      Б). Про одних осіб заповідачу буде дозволеноподбати, а про інших - ні. Наприклад, він, заповівши своєму синовітрикімнатну квартиру, цінні папери та грошові кошти, водночас не зможезобов’язати такого спадкоємця надати в безоплатне та тимчасове користуванняодну з кімнат вказаної нерухомості своєму рідному братові, який в свою чергу проходитькомплексне лікування від систематичного зловживання алкогольними напоями. 
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи