UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
14.12.2017 19:19

Окремі наслідки відсутності в заповідача права на легат

Блогер, викладач, науковець та юрист

В даній статті з'ясовуються окремі юридичні наслідки, що можуть настати у випадку відсутності в заповідача права на легат.


     Вітчизняне законодавство гарантує заповідачу різні за своїм змістом права. Зокрема він може встановити в своєму заповіті спеціальне розпорядження, що називається «легатом». Які юридичні наслідки настануть для заповідача у випадку відсутності в нього згаданого права? 

      По-перше, спадкування за заповітом не міститиме в собі важливу вказівку.  Зокрема вказаний інститут вітчизняного спадкового права не охоплюватиме спеціальне розпорядження, сутність якого в свою чергу полягає в покладенні заповідачем на спадкоємця обов’язку надати легатарію певну майнову вигоду (наприклад, передати у власність або в користування конкретну рухому річ, виплатити визначену грошову суму й т. д.). 

      По-друге, негативний вплив відчують окремі принципи спадкового права. Зокрема дія свободи заповіту зазнає значного звуження. Що це означає? 

     А). Одні розпорядження заповідачу буде дозволено зробити, а інші – ні. Наприклад, вищезгадана особа, заповівши своєму синові житловий будинок та легковий автомобіль, водночас не зможе зобов’язати згаданого спадкоємця придбати для її онука мобільний телефон і цифровий радіоприймач. 

      Б). Про одних осіб заповідачу буде дозволено подбати, а про інших - ні. Наприклад, він, заповівши своєму синові трикімнатну квартиру, цінні папери та грошові кошти, водночас не зможе зобов’язати такого спадкоємця надати в безоплатне та тимчасове користування одну з кімнат вказаної нерухомості своєму рідному братові, який в свою чергу проходить комплексне лікування від систематичного зловживання алкогольними напоями. 
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]