Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.05.2019 14:38

З дітьми – за кордон: що потрібно знати!

З дітьми – за кордон: що потрібно знати!

Незалежно від мети подорожі (лікування чи оздоровлення за кордоном, туристична екскурсія, поїздка до родичів тощо), діти до 16 років мають право на виїзд за кордон тільки за згодою обох батьків (усиновлювачів) і в їх супроводі або разом з особами, які уповноважені батьками дитини.

Виїзд дітей, які не досягли 16 – річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених ними осіб, здійснюється за нотаріальною посвідченою згодою одного з батьків, документу із зазначенням  мети виїзду та термін перебування за кордоном (це може бути наприклад, довідка з медичного закладу для лікування (оздоровлення) або навчального закладу про участь у конкурсі).

Існують випадки коли нотаріально посвідчена згода на виїзд дитини віком до 16 років не потрібна:

- батько є іноземцем або особою без громадянства та відсутній у пункті пропускує;

- підтверджена заборгованість по сплаті аліментів (довідка про наявність боргу по аліментам видана державним або приватним виконавцем);

- є рішення суду або органу опіки та піклування про визначення місця проживання дитини разом з одним із батьків;

- в закордонному паспорті одного з батьків або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України до іншої держави чи відмітка про взяття на постійний консульський облік;

- довідка про народження дитини, видана органом РАЦСу, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини 1 статті 135 Сімейного кодексу України;

- свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної  держави, що не містить відомостей про батька дитини, легалізованого або  засвідченого апостилем, а також без будь-якого додаткового засвідчення у випадках, передбачених міжнародним договором України;

- судове рішення про визнання другого з батьків недієздатним;

- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

- судове рішення про позбавлення батьківських прав;

- свідоцтво про смерть одного з батьків.

В житті не рідко трапляються випадки, коли один із батьків не дає згоду на виїзд неповнолітніх дітей з України. Це може бути коли разом не проживаєють або місце проживання одного з батьків просто невідомо, існуючим конфліктом між батьками дитини.

Якщо мирним шляхом досягти компромісу не вдається, єдиним варіантом вирішення проблеми є звернення до суду з позовною заявою про дозвіл на тимчасовий виїзд за кордон дитини віком до 16 років.

Враховуючи викладене, та з метою уникнення проблем при перетині кордону про підготовку документів для виїзду за кордон потрібно подбати заздалегідь.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]