Що дасть Хмельницькому продаж майна через OpenMarket
Чесний, відкритий продаж майна – надійне джерело коштів для бюджету.
Взаємовигідна співпраця
18 жовтня 2017 року відбулося підписання угоди проспівпрацю та партнерство та меморандуму про співпрацю з організації тапроведення електронних торгів з Хмельницькою міською радою. З боку містадокумент підписав заступник міськогоголови Володимир Гончарук. Також до системи долучилася Хмельницька районнарада.
Для чого потрібні такі послуги? Справа в тому, що органи місцевогосамоврядування та комунальні підприємства можуть заробити додаткові кошти длясвого розвитку. Для цього в місті є достатній ресурс та можливості, а державнасистема електронних аукціонів СЕТАМ створила механізм для його реалізації.
В місті завжди є надлишкове майно, що просто «вісить» на балансі не даючижодної користі. Ба більше – подекуди завдаючи збитків: нарахування амортизації,потреба в періодичній інвентаризації, витрати на зберігання, охорону. Видитакого майно можуть бути дуже різними: від металобрухту та непридатної технікидо приміщень.
Тож тепер керівники комунальних підприємств Хмельницького зможуть продаватинеліквідне майно через систему державних електронних аукціонів із значнимпідвищенням ціни.
Надійний партнер
OpenMarket (СЕТАМ) - це чесний,простий та ефективний засіб реалізації арештованого майна через мережуІнтернет. Система працює на всій території України з 2014 р. Підприємствоналежить Міністерству юстиції України.
Тож у випадку СЕТАМ надійність аукціону гарантується державою. Доступ доповного переліку майна, яке продається в системі – повністю відкритий. А всібажаючі можуть вільно зайти на сайт СЕТАМ та обрати лот, що планується до продажу.
Можна побачити, які середні ціни на таке майно, оцінити відкритістьпроцедури та відслідкувати всі етапи продажу майна. Система побудованамаксимально відкрито та зрозуміло. А значить, кожен потенційний покупець можепереконатись у незаангажованості електронних аукціонів.
Додатковим фактором надійності є робота майданчику на технологіїBlockchain. Це технологія, якій довіряє весь світ, оскільки вона є однією знайбільш захищених. Її неможливо обдурити. Завдяки інноваційному способузберігання та накопичення даних, кожен бажаючий матиме змогу перевіритихронологію усіх дій, здійснених під час аукціону і, що нічого не було зробленозаднім числом.
Тож система повністю ізольована він втручання людського фактору. Переможецьтой й лише той, хто дав найбільшу ціну за лот.
Конкуренція дає високі ціни
Чим більше покупців змагаються за лот – тим більша конкуренція. Чим більшеконкуренція – тим вишче ціна. Чим більше ціна – тим більше грошей йде в бюджет.Все просто.
В нас є модуль статистики, який підтверджує ефективність цієї моделі. ОсобливостіСЕТАМ в тому, що 40-тисячна армія постійних користувачів системи дозволяєзалучити до конкретного аукціону з продажу майна якомога ширше коло учасників. Йця форма явно ефективніша ніж, наприклад оголошення в газетах.
Чому ціни ростуть? Це психологічна особливість будь-яких торгів, оскільки,якщо вже людина бере в ньому участь – то вона ставить собі за мету придбатибажаний товар. Вона вже бачить його «своїм».
При цьому, пілотні продажі майна вже давно принесли кошти організаторам –місцевим комунальним та державним установам, органам місцевого самоврядування.Так, Івано-франківська облрада тричі безуспішно продавала автомобілі зі свогоавтопарку на місцевій регіональній біржі. А через СЕТАМ продали швидко – йнабагато дорожче за стартову ціну. Переваги системи вже відчули органимісцевого самоврядування в Миколаївській, Херсонській, Черкаській,Івано-Франківській, Закарпатській, Дніпропетровській областях та місті Києві.
Приємний бонус для міста - для місцевих органів влади та підприємствпослуги системи є безкоштовними. Комісія для органів місцевого самоврядування вСЕТАМ становить 0%. У разі успішного продажу, комісію платить переможець торгіві вона коливається в межах 1-3%.
На сьогодні в системі вже реалізовано 36 тис. торгів, загальною вартістю 4,9млрд. грн.. Кожен другий лот продається з приростом ціни, а середнє зростання –більше 11 відсотків.
Тож я радий, що Хмельницький долучився до нашої системи.
Впевнений, спільними зусиллями ми залучимо кошти на розвиток міста.
- Партнерства заради сталого розвитку в технологічному секторі: Україна та світ Оксана Захарченко 11:48
- Шестимісячний строк для оголошення особи померлою: право, яке має служити людяності Світлана Приймак 11:43
- Етика суддів 2025: нові показники доброчесності чи додаткові виклики? Дмитро Зенкін 10:13
- Оскарження в суді містобудівної документації як нормативно- правового акту Євген Морозов вчора о 20:50
- Податкові умов для енергоринку в Україні, Польщі, Угорщині, Німеччині та Нідерландах Ростислав Никітенко вчора о 14:21
- Містобудівна документація: генеральний план населеного пункту Євген Морозов 24.12.2024 20:35
- Legal instruments to combat stalking, based on international experience Руслана Абрамович 24.12.2024 17:39
- Спрощення процедур чи посилення контролю? Нове Положення НБУ під час воєнного стану Світлана Приймак 24.12.2024 16:35
- Ключові тренди сталого інвестування та ESG для добувної галузі у 2025 році Ксенія Оринчак 24.12.2024 14:54
- Як забезпечити стабільність та вигоду на енергоринку України у 2025 році? Ростислав Никітенко 24.12.2024 13:31
- Право на здоров’я та трансплантацію: фундаментальне благо і виклик сучасного суспільства Дмитро Зенкін 24.12.2024 13:17
- Як змусити інтер’єр працювати на ваш бренд? Алеся Карнаухова 24.12.2024 11:48
- Успіх компанії залежить від ефективності кожного працівника Катерина Мілютенко 23.12.2024 23:55
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов 23.12.2024 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв 23.12.2024 17:22
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 797
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 386
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 257
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? 139
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції 63
-
В окупованих Росією містах з'явилися компанії з великими оборотами: хто ними володіє
Бізнес 37039
-
Кінець російського "космобєсія". Ми ще побачимо благання до американців не топити МКС
Думка 11192
-
Їздить-стріляє. Чи стане замовлена Україною САУ RCH 155 майбутнім артилерії
Технології 6413
-
Фільми до різдвяних свят: комедії, ромкоми, бойовики, пригоди
Життя 6029
-
Дружину екснардепа Шепелева засудили до семи років позбавлення волі
Фінанси 5897