Сплатив штраф за порушення ПДР виконавчій службі й можна одразу сміливо їхати?
Не завжди, оскільки не все так просто.
На жаль, коли справа дійшла до виконавчої служби, скоріш за все, Ваш автомобіль оголошено в розшук та на нього накладено арешт виконавчою службою для примусового виконання постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення.
Не рідкісною є ситуація, коли Ви вирішили вирушити в подорож на власному автомобілі у довгоочікувану відпустку і випадково (наприклад, через портал “Дія” або шляхом моніторингу іншого електронного сервісу) дізнаєтесь про те, що Ви є боржником у виконавчому провадженні, а Ваш автомобіль оголошено в розшук та на нього накладено арешт.
В цій статті розглянемо алгоритм Ваших дій у разі, якщо Ви погоджуєтесь із постановою про накладення адміністративного стягнення або просто не бажаєте витрачати час на оскарження штрафу, тобто Ви згодні сплатити штраф та всю похідну від нього заборгованість (виконавчий збір, витрати виконавчого провадження).
Спочатку, звісно, Вам необхідно звернутись до виконавчої служби для того, щоб отримати доступ виконавчого провадження. Зазвичай, всі необхідні відомості щодо конкретного державного виконавця та засобів зв'язку із ним будуть міститися в електронному сервісі за допомогою якого Ви дізнались про неприємну ситуацію з Вашим автомобілем.
Далі, отримавши від державного виконавця реквізити для сплати штрафу та похідної від нього заборгованості, Ви здійснюєте її оплату зручним для Вас способом.
В першу чергу, після того як Ви сплатили штраф, виконавчий збір, витрати виконавчого провадження – виконавець повинен винести постанову про зняття з розшуку Вашого транспортного засобу та надіслати цю постанову до Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції.
Примітка. Однак, відповідно до ч.3 ст.36 Закону України “Про виконавче провадження” - розшук транспортного засобу боржника припиняється в разі його виявлення, про що виконавцем не пізніше наступного робочого дня виноситься постанова про зняття майна з розшуку, але на практиці Вам самим перед тим як їхати за власним автомобілем варто звернути увагу на наявність вищевказаної постанови.
На щастя, з 2018 року взаємодія Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України та органів і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів здійснюється відповідно до Інструкції з формування та ведення інформаційної підсистеми "Гарпун" інформаційно-телекомунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України", яка затверджена Наказом МВС України № 487 від 13.06.2018р. (далі - Наказ МВС № 487), що позбавляє Вас необхідності як в “старі” часи бігати з інстанції в інстанцію, “обривати” телефони в надії отримати всі необхідні Вам документи.
Вищевказана Інструкція передбачає взаємодію шляхом обміну документами в електронному вигляді за допомогою інформаційної підсистеми «Гарпун», призначеної для обробки відомостей про транспортні засоби усіх типів та номерні знаки ТЗ, які розшукуються у рамках кримінального, виконавчого проваджень, проваджень у справах про адміністративні правопорушення, оперативно-розшукової діяльності, а також за ухвалою слідчого судді, суду.
Тобто після винесення постанови виконавець в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису через автоматизовану систему виконавчого провадження надсилає до ІП «Гарпун» постанову про зняття з розшуку Вашого транспортного засобу.
Тоді як людині зрозуміти коли після сплати штрафу можна сміливо вирушити в подорож?
Оскільки Ви, як сторона виконавчого провадження (боржник), з того моменту як Ви отримали постанову про відкриття виконавчого провадження де зазначено його ідентифікатор – Вам необхідно відслідковувати в системі автоматизованої системи виконавчого провадження появу (АСВП) постанови про зняття з розшуку Вашого транспортного, постанови про закінчення виконавчого провадження із скасуванням арешту. Електронний сервіс АСВП, розташований за електронною адресою: https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.
Також, як показала практика, необхідно перевірити себе в Єдиному реєстрі боржників, цей електронний сервіс розташований за електронною адресою: https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.
Коли довгоочікувані постанови з'являться в АСВП та у вкладці “Інформація про виконавче провадження” буде зазначено про припинення розшуку майна боржника, зняття з нього арешту та закінчення виконавчого провадження у зв'язку з повним фактичним виконанням рішення, а в Єдиному реєстрі боржників про Вас буде відсутній запис – можна сміливо вирушати в подорож на власному авто.
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв вчора о 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський вчора о 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький вчора о 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак вчора о 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький 06.05.2025 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін 06.05.2025 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин 06.05.2025 11:45
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 177
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 173
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 109
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? 104
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 85
-
Брно відправило до України перші подаровані Харкову тролейбуси – фото
Бізнес 11678
-
Чому Путін святкує 9 травня. Справжня історія Другої світової, яку не вчать у Кремлі
10026
-
Психолог назвав фразу, яку часто недооцінюють, але вона шкодить стосункам
Життя 6330
-
НАБУ: директорка ДП отримала квартири зі знижкою 80% за виділення землі забудовнику
Бізнес 6279
-
Угода Україна–США: три ключові вигоди для нашої держави
Думка 5836