UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
25.07.2021 14:40

Укладення додаткової угоди раніше основного договору

Юрист, помічник адвоката

Чи можливе укладення додаткового договору до виникнення договірних правовідносин між сторонами?

I. ВИСНОВОК

Зміна умов договору (укладення додаткової угоди) неможлива до укладення самого договору.

Укладення додаткової угоди раніше ніж основного договору не вносить змін до договору, відтак початок дії додаткової угоди разом з основним договором – помилкова думка.

II. ЗАКОНОДАВСТВО

Зміна договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється (ст. 654 ЦК України).

При зміні договору зобов'язання сторін змінюються відповідно до змінених умов щодо предмета, місця, строків виконання тощо (ч. 1 ст. 653 ЦК України).

III. СУДОВА ПРАКТИКА

- постанова Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 01.08.2016, №804/1307/16, залишена в силі постановою ВС від 28.02.2019;

- рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 17.06.2021, №357/10051/20.

IV. РЕКОМЕНДОВАНІ СТАТТІ

«Укладення додаткової угоди після припинення основного договору» – про укладення додаткового договору після припинення договірних правовідносин між сторонами.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]