Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
24.08.2020 11:13

Строк подання заяви про страхове відшкодування

Юрист, помічник адвоката

Чому строк подання заяви про страхове відшкодування складає один рік з моменту скоєння ДТП замість 30 днів?

Пунктом 35.1 ст. 35 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (далі - Закон) визначено, що для отримання страхового відшкодування потерпілий чи інша особа, яка має право на отримання відшкодування, протягом 30 днів з дня подання повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду подає страховику (МТСБУ) заяву про страхове відшкодування.

Для уникнення відшкодування, таку ж позицію підтримують страхові компанії, що не містить у собі правового підґрунтя та суперечить судовій практиці.

Строк на звернення заявою про страхове відшкодування, складає один рік (аналогічний висновок вказано у постановах Великої Палати Верховного Суду від 11.12.2019, справа №465/4287/15; від 05.06.2018, справа №910/7449/17).

Це пояснюється тим, що процедура отримання страхового відшкодування визначена законодавством та передбачає вчинення потерпілим і страховиком ряду взаємних, послідовних, кореспондуючих одне одному юридично значимих дій.

До числа юридично значимих дій потерпілого, необхідних для отримання страхового відшкодування, належить, зокрема, подання заяви про страхове відшкодування (постанова Верховного Суду від 09.10.2019, справа №748/1893/18).

Підставою для відмови у здійсненні страхового відшкодування (регламентної виплати) є неподання заяви про страхове відшкодування впродовж одного року, якщо шкода заподіяна майну потерпілого, <...>, з моменту скоєння ДТП (п. 37.1.4 ст. 37 Закону).

Саме річний строк звернення із заявою про виплату страхового відшкодування є припинювальним і з його спливом у страховика настає право на відмову у виплаті страхового відшкодування (постанова Великої Палати Верховного Суду від 11.12.2019, справа №465/4287/15).

Між тим, попереднє звернення потерпілого у випадках, передбачених законом, до страховика із заявою про виплату страхового відшкодування в порядку, визначеному ст. 35 Закону загалом не є обов'язковим та не виключає право особи звернутися безпосередньо до суду із позовом про стягнення відповідного страхового відшкодування (постанова Верховного Суду від 29.07.2020, справа №276/752/16-ц).

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net