Про збереження конфіденційності в умовах карантину
Прості правила як зберегти конфіденційну інформацію в домашніх умовах.
Уявімо на секунду, що обидва з подружжя працюють дистанційно з дому в умовах карантину. Мабуть, це уявити не складно, але давайте зануримось у проблему, коли чоловік працює у Mastercard, дружина у Visa або ж Coca-cola і Pepsi Co.
Кожен з них підписував NDA (договір про не розголошення) і суворо дотримувався. Але настав такий час, коли потрібно працювати з дому і кожен чує один одного про що йдеться в його розмовах. Добре коли у вас багатоповерхових заміський будинок або ж двоповерховий пентхаус і ви можете працювати окремо один від одного на різних поверхах.
А що робити, коли у вас одно-двокімнатна квартира? Та ще є діти/дитина, яка все що чує, потім транслює на вулиці, в школі, садочку.
Схоже, таких випадків не дуже багато, коли і чоловік і дружина працюють на конкурентів. Але сьогодні сила силенна адвокатів, юристів, бухгалтерів, аудиторів (перелік не вичерпний) працюють в домашніх умовах і питання конфіденційності для них і їх клієнтів стає дуже гостро.
І в такій ситуації виникає два питання для роздумів.
1. Як роботодавцю перевірити умови збереження конфіденційності або як забезпечити функціонування цього режиму за межами офісу? Що робити сумлінному спеціалісту в такій ситуації?
2. Великі корпорації та підприємства, вочевидь, мали би подбати про забезпечення своїх працівників робочими ноутбуками, на яких встановити програмне забезпечення, яке б не давало змогу копіювати, передавати, друкувати інформацію на сторонні прилади, окрім тих, які прописані IP на робочому місці. Крім того, такі компанії полюбляють брати розписки з працівників про те, що вони повідомленні, що їх електронне листування переглядається, а телефоні робочі дзвінки прослуховуються.
Проте, таких заходів безпеки не може собі дозволити малий і середній бізнес. Тому тут важливим є організація роботи з хмарними сервісами з чіткими правилами доступу до файлів та баз даних. При дистанційній роботі важливим є визначити конкретну людину, яка відповідає за ті чи інші документи.
З рештою, при роботі вдома, всі описані заходи можуть не спрацювати, адже вдома значно більше відволікаючих факторів, ніж на робочому місці. Крім того, більшість з вас погодиться, що вдома ми почуваємося в безпеці і, тому, часом нехтуємо простими правилами та порадами, які можуть стати у пригоді.
Працюючи з дому, я б рекомендував дотримуватися common sense правил, які унеможливлять випадкове (неумисне) поширення конфіденційної інформації.
1. При конференц-колах використовуйте навушники. Це забезпечить те, що інформація, яку будуть вам передавати потрапить тільки до вас і ні до кого іншого. Звісно, якщо ви не будете ділитися навушником з вашим партнером.
2. Погодьте час дзвінків з партнером (чоловік/дружина) аби забезпечити вільну кімнату для переговорів. Якщо є діти, то я б це назвав влаштувати «вахтовий метод» зі зміною по декілька годин. Повірте, робота від цього не постраждає, а от ефективність навпаки, адже дедлайни будуть ще ближчими (суворішими).
3. Коли закінчили розмову по відеочату, писати мейл, готувати договір, навіть якщо відлучаєтесь на хвилинку, закривайте ноутбук, який, звісно, має бути запаролений.
4. Не залишайте роздруковані матеріали на поверхні. Краще їх сховати в міні сейф або у шафку з ключиком. Так, принаймні, їх не погризе собака і не розфарбують діти фломастерами і не прочитає партнер.
5. Уникайте конфіденційних розмов за сніданками, обідами та вечерями, коли вся родина поруч.
6. Заведіть правило стукати у двері, коли до вас заходять в кімнату, де ви працюєте.
7. Для пересилки інформації використовуйте тільки перевірені канали комунікації, які мають високий рівень захисту. Не завантажуйте неліцензійні (піратські) ПО, які можуть бути шлюзом зловмисників через ваш комп’ютер до інформації.
Розумію, що при умисних діях по отриманню конфіденційної інформації, вищенаведені поради не допоможуть, але, водночас, зменшать ризик її випадкового витоку. В даній нотатці я не мав наміру говорити саме про умисні дії працівників чи членів їх сімей. Швидше, окреслити або ж нагадати про можливі аспекти випадковості, які можуть трапитися з кожним із нас.
Якщо у вас є власні історії по роботі з конфіденційними даними в домашніх умовах, поділіться, будь ласка. Адже при роботі кожний виходить зі своїх моральних принципів, рівня довіри та меж професійної етики.
Бережіть себе і свої дані.
Будьте здорові!
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз вчора о 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов вчора о 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
- Як реагувати на вимоги поліції та ТЦК: поради адвоката Павло Васильєв 19.11.2024 17:55
-
Віктор Ющенко та партнери відчужили право на видобуток газу на Полтавщині
Бізнес 123612
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 20813
-
Британія утилізує п'ять військових кораблів, десятки гелікоптерів і дронів задля економії
Бізнес 9072
-
За вітраж Тіффані троє учасників торгів змагалися 6 хвилин – його продали за $12,48 млн: фото
Життя 8679
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7516