Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
04.02.2017 13:29
Про митарів та щурів
Особисто я схильний вбачати у ДФС не стільки ворога, скільки партнера. Безумовним, ворогом є ті зажерливі державні щури, які безбожно розкрадають те, що могло б стати нашим спільним багатством.
Днями на шляху до Талліну мав можливість перетнути автівкою всю Білорусь, Литву, Латвію та Естонію. Детальніше про мандрівку напишу, мабуть, трохи пізніше, а поки що хотілося б поділитися своїми міркуваннями ось щодо чого.
У Білорусі дуже популярна соціальна реклама, яка закликає білорусів любити рідну мову, поважати свою батьківщину, берегти природу, сплачувати податки тощо.
Причому, що цікаво: соціальна реклама, присвячена необхідності і важливості сплати податків, виглядає органічно і дієво у Білорусі вздовж нових автомобільних доріг та біля будівництва нових об'єктів соціальної інфраструктури. В Україні кілька років тому аналогічна інформаційна кампанія виглядала недолуго і викликала роздратування, бо відбувалася на тлі зростання Межигір'я, а не будівництва доріг, шкіл, дитячих садочків, спортивних центрів. Тому не дивно, що єдиним її наслідком тоді стало народження жарту: "Кожного разу, коли ти не сплачуєш податки, десь у Каннах плаче синочок якогось слуги народу, якому бракує грошей на кокаїн і шльондр".
До чого я веду? До того, що податки - це плата за послуги, які надає нам держава. Якісні послуги не бувають дешевими. У цивлізованому світі це добре розуміють.
Безумовно, митників і податківців не любили вже у часи Ісуса.Втім, саме вони виконують важливу функцію - дають можливість державі виконувати свої обов"язки і надавати громадянам певні послуги. І весь той негатив, який викликає у нас ДФС, насправді, викликаний тим, що ми не розуміємо куди йдуть потім наші кошти, сплачені у вигляді податків.
Проте, не проблема ДФС, що держава в особі тих, хто нею керує, використовує зібрані з нас кошти не стільки для спільного блага, скільки для самозбагачення окремих слуг народу. Ті, хто за висловом Р.Насірова, "не сплачуючи податки, залазять у кишеню кожному українцю", - також не викликають жодних симпатій, якими б "аргументами" вони не пояснювали своє бажання не платити податки.
П.С. якщо ті, хто розпоряджається бюджетними коштами, навчаться використовувати ці кошти настільки ж ефективно на благо українців, як ДФС навчилося останнім часом їх збирати до державної скарбниці, Україна може дуже швидко змінитися, буквально на наших очах.
Уявіть собі, за словами Романа Насірова сукупний обсяг надходжень від сплати ПДВ у грудні 2016 та січні 2017 року становить 39 млрд. гривень! Це практично дорівнює траншу МВФ, який зажерливі щури випрошують, часто поступаючись інтересами більшості українців.
Люди будуть сплачувати податки значно краще, усвідомлюючи, що гроші матеріалізуються у новому автошляху чи школі, а не у електронній декларації якогось "народного трибуна" з парламенту. Тож особисто я схильний вбачати у ДФС не стільки ворога, скільки партнера. Безумовним, ворогом є ті зажерливі тварюки, які безбожно розкрадають те, що могло б стати нашим спільним багатством.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87047
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11243
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5411
Контакти
E-mail: [email protected]