Формування умов для національного інвестора має стати ключовим питання
23 червня 2016 року відвідав міжнародну конференцію "Ефективний діалог заради розвитку: політика влади і порядок денний для бізнесу". Для розвитку бізнес-середовища в Україні потрібна участь бізнесу в процесі формування правил гри і наявність інструментів
Формуванняумов для національного інвестора має стати ключовим питанням порядку денноговід бізнесу до влади.
23 червня 2016 року відвідав міжнародне конференція "Ефективнийдіалог заради розвитку: політика влади і порядок денний для бізнесу", яка організованаЦентром міжнародного приватного підприємництва (CIPE).
Як представник Асоціації "Приватні інвестори України" вважаю що формування умов для національного інвестора має стати ключовим питаннямпорядку денного від бізнесу до влади. Слід відмітити ключеві тези учасників та спікерів конференції:
1) Україна має колосальний потенціал для зростання економіки, який вдастьсяреалізувати, створюючи конкурентну економічну системи на глобальному ринку. Дляцього слід максимально використовувати кадровий потенціал і природні ресурсикраїни. Потрібно сформувати умови роботи в Україні перш за все для національнихінвесторів, які створюють додану вартість і не імпортують доходи за кордон.
2) Критична проблема, яку потрібно терміново вирішувати уряду це питання витоку «мізків» і капіталу за кордон.З України виводять щорічно в офшори від 8 до 11 млрд. Доларів. Разом зкапіталом біжать досвідчені підприємці, молодь та кваліфіковані співробітники.
3) Для розвитку бізнес-середовища в Україні потрібна участь бізнесу впроцесі формування правил гри і наявність інструментів для того щоб влада ціправила виконувала. Є сучасні технології створення програм розвиткупідприємництва (National business agenda - NBA). За допомогою цієї технологіїбізнес може формувати порядок денний для влади і контролювати виконань своїхвимог. Виходячи з досвіду Молдавії і Грузії ключовим координатором в процесіформування порядку денного відіграють Торгово-промислові палати.
4) В Україні запущено процес формування порядку денного (вимог) до влади збоку бізнес об'єднань. Однак, коли бізнес об'єднання починають брати участь вполітичних іграх і підминаються владою, то консолідований голос малого ісереднього бізнесу перекручується.
5) Питання, які вже зараз піднімаються бізнесом, стосуються оподаткування,дерегуляції, контролю за використанням бюджету і природних ресурсів. Зокрема,для проведення земельної реформи з урахуванням інтересів малого та середнього бізнесу,на Національній платформі малого і середнього бізнесу ініційовано опитування:
6) Серйозний стримуючий фактор розвитку бізнес середовища - корупція ібезкарність чиновників. Потрібно створювати судову систему, в якій реальнозалучати до кримінальної відповідальності корупційних чиновників. Для цьогопотрібна політична воля.

- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський вчора о 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус вчора о 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський вчора о 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик вчора о 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський вчора о 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін вчора о 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський вчора о 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13326
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 12161
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5150
-
"Червоні двері, жовті двері": небезпечна гра серед підлітків чи черговий тренд із TikTok
Життя 4399
-
Сто днів на відповідь: став остаточно зрозумілим дедлайн Трампа для Путіна
Думка 4042