Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
03.08.2016 13:44

Москва знову може відволіктися від Донбасу

Народний депутат України VIII скликання (2014-2019)

Збиття російського вертольоту в Сирії може стати приводом для нової військової кампанії Москви в регіоні.

Впонеділок на територіїсирійської провінції Ідліб, яка знаходиться під контролем так званої Ісламськоїдержави Іраку та Леванту, було збито російський транспортно-штурмовийгелікоптер. Загалом, варто зазначити, що це далеко не перші втратиповітряно-космічних сил РФ. Але саме цей інцидент може значно вплинути як наподальший хід військових дій, так і на політику щодо Сирії в цілому.

По-перше,слід очікувати ультимативних заяв з боку уряду РФ щодо видачі тіл жертв, якізалишилися на підконтрольній бойовикам території. Ця імовірність такожпідкреслюється погрозами ІДІЛ організувати серію терактів у Росії. Відповідно,Кремль не може залишити їх без уваги, але не відмовиться від подальшоїпідготовки до повернення міста Алеппо під контроль Башара Асада. Варто зазначити,що сама імовірність терактів на території Росії є низькою, або вони ненестимуть такого руйнівного масштабу, який мав місце в ряді європейських країн.Це пояснюється тим, що для їх організації бойовики ІДІЛ повинні отриматипідтримку так званого Імарату Кавказ – терористичної організації, яка діє натериторії Північного Кавказу. Але останній не зможе її надати з огляду навласні внутрішні проблеми та слабкість, які є наслідком низки успішних операційросійських спецслужб у 2014-2015 роках (ліквідація ключових бойовиків). Томупогрози ІДІЛ є нічим не підкріпленими словами, які зайвий раз дратують Кремль.

Відповідно,як можна побачити, наруга над тілами жертв, відео якої було викладенобойовиками в мережі Інтернет, лише обурила та розізлила російську громадськість.Це призведе до підвищення підтримки дій Володимира Путіна в Сирії, що вконтексті виборів до Державної Думи також відіграє свою роль. До того ж, востаннього з’явиться козир проти можливих перепон з боку США, оскільки відтепер– це «справа честі». Тому в подальшому варто очікувати не лише посиленняпідтримки РФ урядових військ Сирії проти ІДІЛ, а й проти опозиції.

Такимчином, як це цинічно б не виглядало, українська дипломатія повинна уважнослідкувати за подальшим розгортанням подій у Сирії та прагнути максимального«занурення» Росії в даний конфлікт з метою відволікання її уваги від ситуаціїна Донбасі.  

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи