Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
29.07.2016 13:02

Мета великих перестановок Путіна

Народний депутат України VIII скликання (2014-2019)

Найбільш цікавими є ліквідація Кримського федерального округу, зміна губернатора Севастополя та відставка Михайла Зурабова з посади посла РФ в Україні.

Вчора в Російській Федерації відбулася одна з найбільшихза останні роки перестановка владних кадрів. Було змінено голову Федеральноїмитної служби, ряд губернаторів та повноважних представників президента уфедеральних округах. Але серед них відбулися й такі, що стосуютьсябезпосередньо України – ліквідація Кримського федерального округу та відправкапосла РФ в Україні Михайла Зурабова у відставку.

Загалом, варто зазначити, що існує декілька причин цихрізких кадрових змін. По-перше – це посилення силового сектору держави,оскільки на посади губернаторів Калінінградської та Ярославльської областейВолодимир Путін призначив вихідців з ФСБ та ФСО (Федеральна Служба Охорони). Утакий спосіб російський президент також зробив крок у бік посилення як власних«кордонів», так і «тилів». По-друге – підготовка до виборів у Державну Думу РФ,які мають відбутися 18 вересня 2016 року. Власне з цим пов’язані, наприклад,відставка губернатора Кіровської області Нікіти Бєлих, який став фігурантомкорупційного скандалу, а також перестановки деяких повноважних представників президентау федеральних округах. З огляду на номінальний характер даної посади, до неїставляться як до своєрідного заслання, проміжної ланки в політичній кар’єрі абояк до поступового відходу на пенсію. Але не варто недооцінювати цей інститут,оскільки саме за його допомогою президент РФ здійснює моніторинг ситуації намісцях.

Найбільш цікавими є ліквідація Кримського федеральногоокругу, зміна губернатора Севастополя та відставка Михайла Зурабова з посадипосла РФ в Україні. Перша є відображенням поступової інкорпорації півострова доскладу «імперської» структури Росії та зниженням його значення для Москви.Друга подія є своєрідним продовженням попередньої і засвідчила наявність певноїполітичної нестабільності в Криму. Для Володимира Путіна дискусія навколопроведення референдуму щодо прямих виборів губернатора Севастополя єнеприпустимою. Тому «заслання» Сергія Мєняйла на посаду повноважногопредставника президента в Сибірський федеральний округ стало закономірним.

Наступником Михайла Зурабова на посаді посла РФ в Україніімовірно стане Михайло Бабич – повноважний представник президента уПриволзькому федеральному окрузі та виходець із силових структур. Внаслідокцього варто очікувати можливих змін російської політики по відношенню доконфлікту на Донбасі, оскільки Бабич – сильний та досвідчений політичнийгравець, який використовувався Володимиром Путіним для «наведення порядку» вдекількох регіонах РФ.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи