Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
06.06.2016 14:17

Суспільство з імунітетом від популізму

Народний депутат України VIII скликання (2014-2019)

Вчора абсолютна більшість швейцарців відмовилась від дармових 2,5 тис. доларів. Таким народам не страшний ніякий популізм.

Нещодавно у Швейцарії була висунута досить сміливасоціально-економічна ініціатива: пропонувалося, щоб кожен дорослий громадянинкраїни отримував 2,5 тис. доларів щомісяця незалежно від того, працює він чині. Запровадження гарантованого базового доходу за задумом мало б запобігтинеобхідності працювати на важких роботах, дозволило б збільшити обсяг вільногочасу для відпочинку, дозвілля і творчої самореалізації швейцарців. Звісно,розраховувати на розкішне життя у Швейцарії за такі гроші (по українськимміркам захмарна сума – більше 60 тис. гривень) не можна, однак задовольнитирядові потреби цілком реально. Таким чином, громадяни маленької альпійськоїкраїни мали нагоду влаштувати собі безтурботне життя, в якому праця, по суті,була б не обов’язком, а справою добровільного вибору для кожного.

Але, на перший погляд, всупереч здоровому глузду навчорашньому референдумі з відповідного питання абсолютна більшість швейцарців(майже 77%) виступила проти введення безумовного базового доходу. Фактичнолевова частина населення добровільно відмовилася від кількох дармових тисячдоларів. Проте якщо хтось гадає, що подібний результат народного волевиявлення –це наслідок аскетичності і виключного альтруїзму швейцарського суспільства, тосильно помиляється. В основі мотивації голосуючих лежать цілком обґрунтовані зекономічної точки зору аргументи. Швейцарці свідомі того, що настількиблагодатна соціальна програма негативно вплине на державний бюджет, податковусистему, на розвиток бізнесу і, як наслідок, на економіку країни загалом.Відтак бажання кожного громадянина швидко й легко отримувати індивідуальнувигоду програє усвідомленню того, яку шкоду може принести ініціатива длязагалу. Схожа лінія поведінки передбачає, що турбота про спільне благоприносить найбільше вигоди окремому індивіду в довгостроковій перспективі, томув підсумку кожен робить якомога краще, насамперед, самому собі. Це і єколективна громадянська свідомість, яка слугує найкращою протиотрутою відвсілякого популізму. З такою установкою суспільство ніколи не стане жертвоюдемагогів, що пропонують швидкий і дешевий рай на землі – всього за один голосна виборах. 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи