Генеральна зрада федерації профспілок
Генеральна угода, яка підписана Федерацією профспілок України з роботодавцями та Урядом, скоріше за все, несе антисоціальну дію. І те, що там за змістом є, суттєво веде до зниження показників соціальної захищенності людей.
9 листопада 2010 року відбулося підписання Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010-2012 роки.
Генеральна угода є ефективним інструментом профспілок по боротьбі за соціально-економічні права громадян України. Але незалежні профспілки були усунуті від цього процесу. Їх багато прогресивних напрацювань не найшли місця в новій угоді.
Та Генеральна угода, яка підписана Федерацією профспілок України з роботодавцями та Урядом, скоріше за все, несе а нтисоціальн у дію. І те, що там за змістом є, суттєво веде до зниження показників соціальної захищенності людей.
За цією Генеральною угодою, Федерація профспілок України відмовилася від того, аби зафіксувати розмір ставки 1 тарифного розряду на рівні 120% мінімальної заробітної плати, як це було раніше. Розмір ставки 1 тарифного розряду на сьогодні може бути лише більше 100%, що фактично і спровокувало зниження заробітної плати до 20%.
В січні 2011 року середня заробітна плата в Україні, в розрахунку на одну штатну особу, скоротилася на 12,6% в порівнянні з груднем 2010 року. І така тенденція зберігається надалі. За цей же період по Тернопільській області середня заробітна плата зменшилася на 21,6%, по Севастополю – на 18,7, по Києву - на 17,3%.
Як здається, вже на початку року, для деяких регіонів, виконано встановлену норму Генеральної угоди по зниженню заробітної плати.
За Генеральною угодою, старі профспілки відмовилися також і від свого права, передбаченого попередньою генугодою, щодо необхідності погодження з профспілками дій Уряду по підвищенню цін і тарифів.
І після таких «домовленностей», по країні вже прокотилася хвиля підняття цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, електрику, воду, газ, тощо. І це тільки початок. Нас чекає введення пені за невчасну їх сплату.
Так і не дивно, що після років «демократичних реформ» український народ дійшов до крайньої межі злиденності, населення України катастрофічно зменшується, а соціальні програми не працюють. Сьогодні, практично кожний другий громадянин констатує погіршення матеріального стану протягом останніх півроку, кожна десята українська сім’я претерпає від нестачі грошей на їжу, а абсолютну більшість людей хвилює безудержне зростання цін.
Не зменшується заборгованість з виплати заробіних плат, яка становить понад 1,3 млрд. грн. Зростає безробіття, яке за методикою підрахунків МОП, становить понад 2 млн. осіб. А з прийняттям Податкового кодексу воно зростає і загальне число безробітних може досягти 5 млн. чол, що буде становити майже 22% працездатного населення.
Йде наступ на права людей по усьому фронту. Спочатку запропоновано ввести «драконівський» Податковий кодекс, зараз йде потужна підготовка до прийняття «антинародної» Пенсійної реформи, а на черзі вже стоять, не кращі за змістом, трудовий та житловий кодекси . А що далі?!
На порядку денному постає питання виживання людей. Хто допоможе в цьому? Профспілки? Але, звісно, з такими наявними «профспілками», захисниками лише власних корпоративних інтересів, нічого позитивного не добитися.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87047
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11243
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5411