Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
03.09.2012 11:44

Чинна влада замовчує майбутню фінансову кризу?

Міністр юстиції України (2014-2019)

Кабмін та Нацбанк посилено готуються до фінансової кризи, тим часом нинішня влада запевняє українців, що економічна криза нібито подолана.


Більше того, чинний прем’єр Микола Азаров нещодавнозаявив, що завдяки діяльності уряду економіка України ввійшла у періодстабільності. Проте жодних фактів або цифр на підтвердження власних слівурядовець чомусь так і не навів. Тоді як про те, що нинішня влада дійсно очікуєна кризу свідчать, як мінімум, два документи.

Найсвіжіший із них – серпнева постанова Національногобанку України, яка суттєво спростила умови кредитування проблемних банків. А саме – в чотири рази збільшила термін, на якийбанки зможуть брати стабілізаційний кредит для підтримки ліквідності, простішекажучи, - для утримання «на плаву» під час фінансової кризи. Адже саме ціустанови одними із перших відчувають на собі кризові тенденції.

Зокрема, банкам дозволили залучати в НБУ кредитнестабілізаційне фінансування щонайменше на два роки, тоді як досі цей термінобмежувався 90 днями. Окрім того, цю позику можна буде продовжити ще на рік,але лише за тієї умови, якщо установі буде призначений банк-куратор. Загалом максимальний термінвикористання кредиту складе п'ять років, що учотири рази більше за нинішній термін у 450 днів.

На думку фахівців, прийняття такої постанови можесвідчити тільки про одне – Нацбанк готується до нової фінансової кризи. Вартолише проаналізувати кілька фактів. Так, вперше Нацбанк почав видавати стабілізаційнікредити восени 2008 року, коли на тлі кризи банки зіткнулися з масовим відтокомвкладів. Натомість щойно влітку 2010 року фінансова ситуація у країністабілізувалась НБУ одразу ж скоротив термін видачі кредитів до 90 днів.Висновки напрошуються самі – Нацбанк очікує на чергову хвилю кризи.

Більше того, погіршення фінансової ситуації у країніочікує і Кабмін. Про це свідчить наказ Міністерства фінансів, датований щепочатком цього року - "Прозатвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку вдержавному секторі 105 "Фінансова звітність в умовах гіперінфляції".Згідно документу приріст інфляції в 2013 році становитиме понад 90%. Жахаючі дані,зважаючи на те, що таких показників інфляції в Україні не було з 1995 року.

Виходить, що нинішня влада, дивлячись у вічі власному народу, розповідаєйому відверті побрехеньки про майбутнє покращення життя. Самі ж регіонали вжесьогодні готуються до погіршення економічної та фінансової ситуацій у країні.Як кажуть, попереджений – значить озброєний. Тільки от українців ніхто непопередив, залишивши сам на сам із глобальними проблемами. То навіщо потрібнатака влада, яка захищає виключно власні інтереси?
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи