Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
31.07.2012 18:08

"Руїну подолано"? Ні! Соцініціативи провалено!

Депутат Київської обласної ради

Три місяці минуло відтоді, як розпочалося втілення в життя соціальних ініціатив чинного президента, а із дня їх анонсування пройшло ще більше – майже півроку.

Три місяці минуло відтоді, як розпочалося втілення в життя соціальнихініціатив чинного президента, а із дня їх анонсування пройшло ще більше  – майже півроку. За весь цей час Янукович малоне на кожному кроці «звітував» про нібито «надуспішні» результати запровадженнязазначених ініціатив у життя, а біллбордами із так званими «досягненнями» ПРбез перебільшення нині завішена майже третина усіх рекламних площ країни. Так,останню «казку» про те, як покращилося життя кожного українця після приходу довлади Партії Регіонів, чинний президент розповідав як раз напередодні – на з’їздіпровладної партії. Проте, чи так це все відбувається насправді, як розповідаєЯнукович – ще варто розібратися. І саме зараз – через півроку, коли вже маютьбути відчутними перші якісні зміни, - прийшов цей час.
Давайте розпочнемо із найцікавішої з точки зору реалізації соціальноїініціативи чинного президента. Так, він пообіцяв, що кожна молода родина, якане має власного житла, зможе скористатися здешевленою державною іпотекою,взявши кредит на квартиру під 3% річних, решту відсотків – компенсує держава.Досить гарна перспектива для молоді, зважаючи на те, що станом на сьогодніпонад 70% молодих родин доводиться винаймати житло. Завеликий відсоток. Аоскільки молодь є найактивнішою частиною суспільства, цілком логічним було бте, що саме цей пункт соцініціатив мав би реалізовуватися якнайшвидше. Але наділі все виявилося зовсім не так – за час, що минув, лише 73 чоловікискористалися іпотекою Януковича. Висновок напрошується один – президент не змігвиконати власної обіцянки, а, скоріше за все, навіть й не збирався.
Згідно наступної ініціативи всі пенсіонери України мали отримати по 100гривень. Цей пункт програми чинний президент виконав. Проте назвати його позитивним– язик не повертається. Поясню чому: замість того, щоби нарешті осучаснитипенсії, тобто додати до них щонайменше по 334 гривні, які люди отримуватимутьщомісяця, чинний очільник «зекономив» бюджетні кошти, видавши одноразово та щей суму утричі меншу.
Про виплату «Ощадбанківських тисяч» взагалі сумно згадувати – станом насьогодні їх отримали лише 2% усіх вкладників. Нинішня влада пояснює такуситуацію тим, що нібито цьогоріч обіцяні кошти отримають лише ті, хто встиг до1 січня 2012 року у телефонному режимі зареєструватися в «Реєстрі вкладниківзаощаджень громадян», до решти черга має дійти вже наступного року.  Алетут варто врахувати те, що за анонсованим для реєстрації номером телефону булопросто неможливо додзвонитися. Результат такого «ручного коригування» попиту -від початку видачі ощадбанківських тисяч за ними звернулося лише 6,5 мільйонівгромадян. І відтоді ця цифра залишається незмінною навіть попри те, щонасправді Ощадбанк заборгував кошти близько 30-ти мільйонам українців.
Окрім цього, тут ще варто згадати скандальний закон про внесення зміндо Державного бюджету України на 2012 рік, якийпротягнули провладні депутати й підписав президент. Цим документом витратначастина держбюджету була збільшена на 33,3 мільярди гривень.  Тоді ці зміниаргументували тим, що саме цих коштів бракує для реалізації соцініціативЯнуковича. Проте, як виявилося, лише половина з них пішла за проголошенимпризначенням. Другу ж половину витратили на оздоровлення і перельоти вищихпосадовців, на матеріально-технічне забезпечення Кабміну та на Державну судову адміністрацію України, тобто– на чинну владу.
Ось такими є нинішні реалії. Як виявилося, підбивати підсумки насправдінемає чому – порожнім обіцянкам чинної влади вже немає ліку, а от реальнихвчинків досі так і не було. Натомість відвертим марнотратством на свої жпотреби провладна верхівка не втомлюється дивувати – так, цього разу можновладцівирішили державним коштом відремонтувати гараж на державній дачі президента за …30 мільйонів гривень. А задля більшої зручності при переїзді на відпочинок для чинногоочільника спеціально побудують гелікоптерний майданчик – за 10 мільйонівгривень. Звичайно, після плідної праці з розкрадання державних коштів вінзаслужив на гарний відпочинок.
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net