Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
Наприкінці минулого місяця Уряд затвердив план корпоратизації державнихвугледобувних підприємств до 2014 року. До цього переліку включено 17підприємств - переважно в Донецькій та Луганській областях. Фактично це першийкрок до їхнього майбутнього продажу. Поясню чому.
Згідно світової практики через процедуру корпоратизації створюється більшдосконале інвестиційно привабливе середовище. Прозора фінансово-економічнаполітика, ефективна структура менеджменту – саме за таким сценаріємвідбувається корпоратизація у всьому цивілізованому світі. В Україні ж всеінакше. У переважній більшості випадків цей механізм використовується для того,щоб максимально «законно» розтягнути держмайно.
За прикладом далеко ходити не треба. Енергогенеруючі компанії,облгази, Укртелеком… - насправді цей список довжелезний. Всі ці підприємства свогочасу теж були корпоратизовані, а згодом шляхом «непрозорої» приватизаціїопинилися в руках олігархів. Тим часом держава за це отримала символічнікопійки, у порівнянні з їх ринковою вартістю. Мова вже навіть не йде про те, щоодним із основних соціальних обов’язків нового власника мали б стати створеннянових робочих місць та покращення умов праці, чого, як бачимо, так і несталося.
Але найцікавішим у даній ситуації є те, що всі вуглевидобувні підприємства,що входять до плану корпоратизації, вже два роки поспіль стабільно збільшуютьобсяги видобутку вугілля, тобто є вкрай перспективними. Так, тільки за січень-квітень 2012 рокувугільними підприємствами України видобуто 28 682,4 тисяч тонн вугілля, що на 27% перевищує плановий показник та на 7% більше, ніж за аналогічнийперіод 2011 року.
Більше того, на початку цьогороку 451мільйон гривень бюджетних коштів було спрямовано на модернізацію державних шахт. І ще1,7 мільярдів інвестицій надійшло на технічне переоснащення підприємств черезальтернативні механізми минулого року. За прогнозами фахівців, завдяки цьому в2013 році вдасться збільшити видобуток вугілля та довести річний показник до 85мільйонів тонн.
Окрім того, варто пригадати й те,що цьогоріч провладна більшість прийняла урядовий законопроект "Проособливості приватизації вугледобувних підприємств", який передбачаєспеціальну процедуру приватизації державних шахт. Зокрема, цим документом булизакріплені особливіумовиприватизації, згідно яких на продаж виставляються всі акції, щоналежать державі. Про збереження у державній власності хоча б мінімальногопакету акцій, які дозволять впливати на майбутню долю вугледобувних підприємствмова не йде.
І найцікавіше. У законі прописано, щоприватизація державних вугледобувних підприємств може здійснюватися двомашляхами: продаж на аукціоні або продаж на інвестиційному конкурсі. Але, якщоаукціон не відбудеться черезвідсутність покупців, державний орган приватизації має право оголосити конкурсповторно та…. знизити початкову ціну на 30 відсотків. Якщо ж аукціон повторно не відбудеться, - його оголосять утретє тазнизять початкову ціну вже на 50 відсотків. Алеі це ще не все. Якщо навіть за таких умов аукціон не відбудеться, шахта можебути передана для продажу на інвестиційному конкурсі. А це означає, щопереможцем такого конкурсу буде визнано підприємство, яке запропонує найбільшийобсяг інвестицій. Тобто фактичнодержавну шахту такий інвестор отримає безкоштовно.
Висновок в цій ситуаціїнапрошується сам – вуглевидобувна галузь нині є однією із найперспективніших вУкраїні і чинній владі не дає спокою те, що зазначені шахти досі знаходяться удержавній власності. Як кажуть, така корова потрібна й самому. Саме тому Кабміндав старт процесу, внаслідок якого вдасться «виправити» цю ситуацію –розпродати прибуткові шахти наближеній до влади верхівці.
04.10.2012 11:38
Перспективні шахти – на продаж!
Наприкінці минулого місяця Уряд затвердив план корпоратизації державних вугледобувних підприємств до 2014 року.
Наприкінці минулого місяця Уряд затвердив план корпоратизації державнихвугледобувних підприємств до 2014 року. До цього переліку включено 17підприємств - переважно в Донецькій та Луганській областях. Фактично це першийкрок до їхнього майбутнього продажу. Поясню чому.
Згідно світової практики через процедуру корпоратизації створюється більшдосконале інвестиційно привабливе середовище. Прозора фінансово-економічнаполітика, ефективна структура менеджменту – саме за таким сценаріємвідбувається корпоратизація у всьому цивілізованому світі. В Україні ж всеінакше. У переважній більшості випадків цей механізм використовується для того,щоб максимально «законно» розтягнути держмайно.
За прикладом далеко ходити не треба. Енергогенеруючі компанії,облгази, Укртелеком… - насправді цей список довжелезний. Всі ці підприємства свогочасу теж були корпоратизовані, а згодом шляхом «непрозорої» приватизаціїопинилися в руках олігархів. Тим часом держава за це отримала символічнікопійки, у порівнянні з їх ринковою вартістю. Мова вже навіть не йде про те, щоодним із основних соціальних обов’язків нового власника мали б стати створеннянових робочих місць та покращення умов праці, чого, як бачимо, так і несталося.
Але найцікавішим у даній ситуації є те, що всі вуглевидобувні підприємства,що входять до плану корпоратизації, вже два роки поспіль стабільно збільшуютьобсяги видобутку вугілля, тобто є вкрай перспективними. Так, тільки за січень-квітень 2012 рокувугільними підприємствами України видобуто 28 682,4 тисяч тонн вугілля, що на 27% перевищує плановий показник та на 7% більше, ніж за аналогічнийперіод 2011 року.
Більше того, на початку цьогороку 451мільйон гривень бюджетних коштів було спрямовано на модернізацію державних шахт. І ще1,7 мільярдів інвестицій надійшло на технічне переоснащення підприємств черезальтернативні механізми минулого року. За прогнозами фахівців, завдяки цьому в2013 році вдасться збільшити видобуток вугілля та довести річний показник до 85мільйонів тонн.
Окрім того, варто пригадати й те,що цьогоріч провладна більшість прийняла урядовий законопроект "Проособливості приватизації вугледобувних підприємств", який передбачаєспеціальну процедуру приватизації державних шахт. Зокрема, цим документом булизакріплені особливіумовиприватизації, згідно яких на продаж виставляються всі акції, щоналежать державі. Про збереження у державній власності хоча б мінімальногопакету акцій, які дозволять впливати на майбутню долю вугледобувних підприємствмова не йде.
І найцікавіше. У законі прописано, щоприватизація державних вугледобувних підприємств може здійснюватися двомашляхами: продаж на аукціоні або продаж на інвестиційному конкурсі. Але, якщоаукціон не відбудеться черезвідсутність покупців, державний орган приватизації має право оголосити конкурсповторно та…. знизити початкову ціну на 30 відсотків. Якщо ж аукціон повторно не відбудеться, - його оголосять утретє тазнизять початкову ціну вже на 50 відсотків. Алеі це ще не все. Якщо навіть за таких умов аукціон не відбудеться, шахта можебути передана для продажу на інвестиційному конкурсі. А це означає, щопереможцем такого конкурсу буде визнано підприємство, яке запропонує найбільшийобсяг інвестицій. Тобто фактичнодержавну шахту такий інвестор отримає безкоштовно.
Висновок в цій ситуаціїнапрошується сам – вуглевидобувна галузь нині є однією із найперспективніших вУкраїні і чинній владі не дає спокою те, що зазначені шахти досі знаходяться удержавній власності. Як кажуть, така корова потрібна й самому. Саме тому Кабміндав старт процесу, внаслідок якого вдасться «виправити» цю ситуацію –розпродати прибуткові шахти наближеній до влади верхівці.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87051
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11261
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9252
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5436
Контакти
E-mail: [email protected]