Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
Близько трьох місяців залишилося до відкриття ринкуземель – їхній вільний продаж стане можливим вже з січня 2013 року. Попри те,що всі строки щодо упорядкування даного питання вже фактично вичерпані, схожена те, що чинна влада активно робить вигляд нібито про нього забула. Причинатакої тенденції очевидна – відкриттяринку земель – скандальне питання, яке не лише не додасть рейтингу провладнійпартії на парламентських виборах, а навпаки суттєво його знизить. Саме томунині в інформаційному просторі довкола даної теми – штучно створений вакуум. Алезамість того, щоб принаймні розпочинати процеси впорядкування земельногопитання, влада займається виключно розбазарюванням бюджетних коштів,передбачених на проведення земельної реформи.
Зокрема, вартий уваги нещодавній законопроект авторстваКабміну про внесення змін до цьогорічного Держбюджету. Урядовці пропонуютьзмінити цільове призначення 237 мільйонів гривень, передбачених на розвитокпрограми «Проведення земельної реформи», та фактично витратити їх на заробітну платупрацівників Держзему. Що спричинило таку різку необхідність – у документі несказано. Але, якщо скористатися банальною логікою, єдина можлива причина такогожонглювання коштами – підготовка до масштабного продажу земель, коли об’єми документообігузначно перевищуватимуть можливості працівників Держзему. Саме тому урядовці йвирішили готувати сани з літа – щоб не створювати зайвих затримок та непривертати зайву увагу громадськості.
А до «сірого» розпродажу українських земель дійсно вжевсе готове. Так, лише на початку цього місяця провладна більшість прийнялазакон, згідно якого з січня 2013 року, тобто з першого дня вільного продажуземель, почне функціонувати Державний земельний банк. Безпосередньо цяструктура й буде основною ланкою, через яку проводитимуться земельні махінації.Адже зембанк отримає у статутний капітал землю сільгосппризначення державної власності таматиме можливість її продавати чи купувати. Більше того, на думку урядовців, Земельнийбанк в Україні повинен працювати на принципах самоокупності та самофінансуванняза рахунок ринкових операцій із землею. А значить це одне – під прикриттям«самофінансування» банк продаватиме землю направо і наліво, а точніше – своїмта за безцінок.
Підсумувавши два вище наведені факти, стає зрозумілим, щоіз січня наступного року почнеться не вільний продаж земель, а їхній вільнийдерибан. Завдяки зусиллям чинної влади юридична платформа для цього процесу вжецілком готова. Натомість реальний стан справ у сільськогосподарському секторідержави, який збираються відкрити для продажу, кращим так і не став.
Зокрема, станом на сьогодні, процес відмирання сіл продовжуєзростати у геометричній прогресії. Через відсутність будь-яких перспектив таелементарної соціальної інфраструктури молодь масово виїжджає до міст. Якнаслідок – в Україні вже налічується 8000 сіл, що втратили можливістьсамовідтворення населення, а простіше кажучи, вимирають. Так, якщо у 2001 -2010 роках щорічно з обліку знімалося по 20 населених пунктів, то сьогодні 14 %сіл налічують не більше 50 жителів, 90% з яких – пенсіонери. Більше того, близько75% селян – безробітні та фактично ледве виживають.
За таких обставин цілкомзрозуміло, що за першої можливості селяни продадуть власні городи за безцінок упорівнянні із реальною ринковою ціною української землі, яка станом на сьогодністановить близько 40 тисяч гривень за гектар. Саме цього й чекає чинна влада,щоби скупити землю за копійки. Саме з цієї причини і не проводить жодних реформдля реанімації українського села. Інакше так просто селяни із своєю землею нерозстануться.
Україна ще не готова до зняття мораторію накупівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Він не може бутизнятий доти, доки не буде проведена загальнодержавна інвентаризація земель,переглянута їхня нормативна грошова оцінка, а також затвердженазагальнодержавна програма соціально-економічного, екологічного і культурногорозвитку сільських місцевостей. Часу для здійснення всього цього чинна владамала досить. Але віз і досі там виключно з тієї причини, що це їй вигідно.
20.09.2012 17:07
Для дерибану земель вже все готове! Дякувати – владі
Близько трьох місяців залишилося до відкриття ринку земель – їхній вільний продаж стане можливим вже з січня 2013 року.
Близько трьох місяців залишилося до відкриття ринкуземель – їхній вільний продаж стане можливим вже з січня 2013 року. Попри те,що всі строки щодо упорядкування даного питання вже фактично вичерпані, схожена те, що чинна влада активно робить вигляд нібито про нього забула. Причинатакої тенденції очевидна – відкриттяринку земель – скандальне питання, яке не лише не додасть рейтингу провладнійпартії на парламентських виборах, а навпаки суттєво його знизить. Саме томунині в інформаційному просторі довкола даної теми – штучно створений вакуум. Алезамість того, щоб принаймні розпочинати процеси впорядкування земельногопитання, влада займається виключно розбазарюванням бюджетних коштів,передбачених на проведення земельної реформи.
Зокрема, вартий уваги нещодавній законопроект авторстваКабміну про внесення змін до цьогорічного Держбюджету. Урядовці пропонуютьзмінити цільове призначення 237 мільйонів гривень, передбачених на розвитокпрограми «Проведення земельної реформи», та фактично витратити їх на заробітну платупрацівників Держзему. Що спричинило таку різку необхідність – у документі несказано. Але, якщо скористатися банальною логікою, єдина можлива причина такогожонглювання коштами – підготовка до масштабного продажу земель, коли об’єми документообігузначно перевищуватимуть можливості працівників Держзему. Саме тому урядовці йвирішили готувати сани з літа – щоб не створювати зайвих затримок та непривертати зайву увагу громадськості.
А до «сірого» розпродажу українських земель дійсно вжевсе готове. Так, лише на початку цього місяця провладна більшість прийнялазакон, згідно якого з січня 2013 року, тобто з першого дня вільного продажуземель, почне функціонувати Державний земельний банк. Безпосередньо цяструктура й буде основною ланкою, через яку проводитимуться земельні махінації.Адже зембанк отримає у статутний капітал землю сільгосппризначення державної власності таматиме можливість її продавати чи купувати. Більше того, на думку урядовців, Земельнийбанк в Україні повинен працювати на принципах самоокупності та самофінансуванняза рахунок ринкових операцій із землею. А значить це одне – під прикриттям«самофінансування» банк продаватиме землю направо і наліво, а точніше – своїмта за безцінок.
Підсумувавши два вище наведені факти, стає зрозумілим, щоіз січня наступного року почнеться не вільний продаж земель, а їхній вільнийдерибан. Завдяки зусиллям чинної влади юридична платформа для цього процесу вжецілком готова. Натомість реальний стан справ у сільськогосподарському секторідержави, який збираються відкрити для продажу, кращим так і не став.
Зокрема, станом на сьогодні, процес відмирання сіл продовжуєзростати у геометричній прогресії. Через відсутність будь-яких перспектив таелементарної соціальної інфраструктури молодь масово виїжджає до міст. Якнаслідок – в Україні вже налічується 8000 сіл, що втратили можливістьсамовідтворення населення, а простіше кажучи, вимирають. Так, якщо у 2001 -2010 роках щорічно з обліку знімалося по 20 населених пунктів, то сьогодні 14 %сіл налічують не більше 50 жителів, 90% з яких – пенсіонери. Більше того, близько75% селян – безробітні та фактично ледве виживають.
За таких обставин цілкомзрозуміло, що за першої можливості селяни продадуть власні городи за безцінок упорівнянні із реальною ринковою ціною української землі, яка станом на сьогодністановить близько 40 тисяч гривень за гектар. Саме цього й чекає чинна влада,щоби скупити землю за копійки. Саме з цієї причини і не проводить жодних реформдля реанімації українського села. Інакше так просто селяни із своєю землею нерозстануться.
Україна ще не готова до зняття мораторію накупівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Він не може бутизнятий доти, доки не буде проведена загальнодержавна інвентаризація земель,переглянута їхня нормативна грошова оцінка, а також затвердженазагальнодержавна програма соціально-економічного, екологічного і культурногорозвитку сільських місцевостей. Часу для здійснення всього цього чинна владамала досить. Але віз і досі там виключно з тієї причини, що це їй вигідно.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87047
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11243
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5411
Контакти
E-mail: [email protected]