В прохідній частині жодної політичної сили немає екологів - експертів
Передивившись всі списки, а саме прохідну їх частину, я не побачила жодного фахівця-еколога.
Передивившись всі списки, а саме прохідну їх частину, я не побачила жодного фахівця-еколога. В нас є: антикорупціонери, військові, медики, співаки, а от екологів чи людей дотичних немає взагалі. Правда, є люди , які говорять, що будуть займатися екологією, але в їх активі немає реальних здобутків в цій сфері.
Мені дуже важко зрозуміти чому в нас залишилася совкова психологія, що екологія – це якісь пташки, рибки та квіточки, і при цьому більшість не бачить повну картину, що екологія – це те, що ми п’ємо, їмо та чим дихаємо. Це стосується кожного із нас, це стосується наших дітей, бо саме від екології залежить наскільки буде здорова наша нація.
Мені дуже сумно спостерігати, коли лідер нової партії, яка мені насправді дуже імпонує, запускає абсолютно популістські ролики щодо вирубок в Карпатах. З хештегом швидкі зміни вони приїжджають в Карпати і саджають модрину. Я не проти висадки дерев, але це все треба робити розумно. По-перше, хто саджає модрину влітку? Вона ж засохне. Дерева саджають або ранньою весною, або наприкінці осені. По-друге, які це швидкі зміни? Для того, щоб виріс справжній ліс потрібно 60-100 років! Тому потрібно насамперед зберігати те, що є, бо зважаючи з якою швидкістю вирубуються ліси та знищується біосфера, у спадок нашим дітям ми можемо залишити тільки Червону книгу.
От до прикладу, Албанія ввела багаторічну заборону на виробку дерев для промислових цілей. Порушникам заборони загрожує до 10 років в’язниці. Просто для інформації, Албанія – це одна з найбідніших країн Європи. Чомусь там є розуміння, що ліси – це надзвичайно цінний ресурс, а в нас єдине, що зробила влада до цих пір - це проста констатація фактів щодо катастрофічної вирубки Карпат. Десь в стінах Верховної Ради валяється законопроект про введення мораторію на вирубку на схилах Карпат. До цих пір, ліси в нас сприймалися як «вертикально стоячі дошки», не розуміючи, що масова вирубка лісів призводить до змін клімату, до висихання річок та боліт, тобто ті зміни, які можуть перетворити Україну із зеленої та квітучої на напівпустелю.
Так до прикладу, Київ – це єдине місто, де було введено безстроковий мораторій на суцільні санітарні вирубки. Пишаюся тим, що я була автором даного рішення. В Києві та в інших містах, під виглядом санітарної вирубки відбувається комерційна заготівля деревини, а пошкоджені та аварійні дерева так і залишаються в лісі. За даними міжнародної організації Global Forest watch, яка дозволяє побачити вирубку в будь-якій точці планети за допомогою аерокосмічних зйомок, в Києві за останні 15 років було вирубано мільйон дерев. Мені знадобилося півтора роки, щоб провести дане рішення, бо був шалений супротив лісників та інших “зацікавлених” сторін , а у всіх інших містах України так і продовжують вирубувати незаконно щодня.
Повертаючись до ролику про висадку модрини в Карпатах, якби наші лідери партій мали в активі екологів чи хоч якихось експертів, то вони б знали, що висадка монолісу – це дуже погано, бо це сприяє розповсюдженню короїда.
І на завершення, в Європі основними пріоритетами є зараз два питання - це міграція і екологія (кліматичні зміни), тобто європейці розуміють важливість даного питання. Коли таке розуміння з’явиться і в наших владних кабінетах? Нам та нашим дітям - це важливо знати.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87047
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11243
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5411