Реклама в Сумах: робота над реформою триває
Ринок здатен працювати стабільно і регулювати сам себе за двох умов: ухвалення чітких і зрозумілих правил та вільної й цивілізованої бізнес-конкуренції.
«Всякому городу нрав и права» – рядки, написані українським філософом у XVIII столітті – це не тільки гімн свободи, а й порада жити з розумом і згідно зі своїм сумлінням. Це своєрідне нагадування і пересторога мерам українських міст від Григорія Сковороди. Адже вони встановлюють багато з тих правил, за якими міста живуть. Вони мусять не тільки забезпечувати городян комунальними благами цивілізації, а й дбати про те, як ці міста виглядатимуть у ХХІ столітті. Правильно організоване міське середовище має дарувати людям комфорт, а бізнесу – можливість розвиватися.
Як організувати міський ландшафт, почали думати архітектори ще в сиву давнину. Сьогодні європейці, тобто ми з вами, послуговуємось ідеями, що випробували будівельники міст у Давній Греції та Римі. І мова йде не лише про планування вулиць чи такі зручності, як водогін і каналізація. Важливо і те, як у місті працює зовнішня реклама. Адже суть цього двигуна прогресу в тому, аби бути корисним і зручним джерелом інформації для городян. У давньому Римі розуміли, як це важливо, тому спеціально із цією метою відводили для оголошень певні місця. В Україні ж починаючи з буремних 1990-х і до відносно недавнього часу ця галузь розвивалась де-факто без чітких правил, як, зрештою, і багато чого іншого. Тому міські вулиці мають хаотичну наповненість як інформаційними, так і іншими об’єктами. Деякі міста вже розробили або починають розробляти власні Правила і Схеми розміщення рекламних конструкцій.
Хочу сподіватися, що місто Суми піде в правильному напрямі і скористається найкращими прикладами цивілізованого розміщення рекламних конструкцій на своїх вулицях. Добре, що місцева влада прагне зробити місто красивим, а умови для бізнесу – прозорими. Ринок здатен працювати стабільно і регулювати сам себе за двох умов: ухвалення чітких і зрозумілих правил та вільної й цивілізованої бізнес-конкуренції. Втручання влади потрібне тільки в одному випадку – коли розробляють й ухвалюють Правила і Схема розміщення рекламних конструкцій. Звичайно, без консенсусу із громадою й операторами в цій справі не обійтися. Проте далі бізнес почне працювати сам за ухваленою Схемою і наповнюватиме міську скарбницю доходами. Важливо, аби вже після затвердження Правил та Схеми влада не втручалася, намагаючись у ручному режимі регулювати процеси. Адже тоді може вийти така ситуація, як у Дніпрі. Коли правила ніби є, але працювати на ринку можуть лише близькі до мерії компанії. А тих операторів, які добросовісно працювали роками, просто витискають із місцевого ринку, аби на їх місце завести нових гравців. Тому дуже важливо, щоб у Сумах врахували помилки і не дали образити тих підприємців, які давно тут працюють.
Цивілізований і відкритий ринок реклами – це не тільки гарні та впорядковані вулиці. Це здоровий бізнес-клімат. Тільки в таких умовах підприємці будуть інвестувати в місто і створюватимуть стабільні робочі місця. Городяни отримають упорядковані від зайвих щитів вулиці, а скарбниця – додаткові доходи для розвитку громади.
Я щиро підтримую прагнення міської влади навести лад у Сумах. Асоціація вже провела низку зустрічей із місцевою владою й операторами. Ми виступаємо експертами, аналізуючи ті проекти документів, які стануть Правилами і Схемою розміщення зовнішньої реклами в Сумах. У нас є досвід, аби підказати, як правильно інтегрувати рекламні конструкції в міський ландшафт, щоб це було безпечно і зручно для городян. Ми маємо гарний приклад схожого консенсусу влади, громади й операторів у столиці, які за останній рік докорінно змінили рекламу в місті. Тому щиро хочемо, аби Суми змогли так само впорядкувати рекламу на своїх вулицях із допомогою Асоціації. Ми разом маємо не тільки створити цивілізований ринок, а й зберегти естетичний вигляд цього давнього і красивого міста на сході країни.
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз вчора о 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов вчора о 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
- Як реагувати на вимоги поліції та ТЦК: поради адвоката Павло Васильєв 19.11.2024 17:55
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні Дмитро Салімонов 19.11.2024 14:12
- Українські діти війни: більше 10 років російської агресії, 1000 днів незламності Юрій Гусєв 19.11.2024 12:16
-
Головний прапор країни приспустили: яка причина
Життя 69202
-
Віктор Ющенко та партнери відчужили право на видобуток газу на Полтавщині
Бізнес 63597
-
Ми втрачаємо покоління інженерів і програмістів. Як математика впливає на майбутнє України
11329
-
Британія утилізує п'ять військових кораблів, десятки гелікоптерів і дронів задля економії
Бізнес 9007
-
За вітраж Тіффані троє учасників торгів змагалися 6 хвилин – його продали за $12,48 млн: фото
Життя 8661