Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
25.10.2012 18:32

Ціна твого життя

Народний депутат України Верховної Ради VI скликання (2007-2012)

Про Афганістан на українських дорогах, наркоагресію та «фабрику смерті»

Для кожної людининайбільшою цінністю є його життя і життя близьких йому людей. Для нашої державижиття людини - це лишестатистика. Як це не прикро констатувати, але навіть цінності та права, закладенів основному законікраїни - Конституції України є лише формальними деклараціями. ВизначенаКонституцією України найвища цінність - життя людини, в реальності не є такою для держави, і в цьому проблема. Державна машина працює на своєзабезпечення, забуваючи про своїх громадян. Ми вимираємо через погану медицину, низький рівень профілактики захворювань,поширення алкоголізму, наркоманії та навіть на дорогах нас гине в рази більшеніж в інших країнах Європи.

Кожні 15 хвилин нанаших дорогах трапляються аварії, в ході яких на 100 ДТП припадає 15 смертей.Це один з найвищих показників у Європі: у 7-8 разів більше, ніж у Німеччині іПортугалії та в 3-4 рази - ніж у Франції та Угорщині.Щоб відчути масштаб проблеми, доситьзгадати, що за два роки на українських дорогах гине стільки ж людей, скількизагинуло солдат в Афганістані за 10 років кампанії. Питання переходить з рангудорожньої статистики в площину національної безпеки. І проблема не лише в системі покарання водіїв іготовності співробітником ДАІ за сотню гривень «пробачити» порушника. Основнапроблема - вкультурі поведінки на дорогах водіїв, пішоходів і тих же працівників ДАІ.Органи ДАІ повинні перестати носити виключно каральний образ і виконувати нормупо виловлюваннюпорушників, вони мусятьпопереджати порушення, ліквідувати небезпечні ділянки, проводити більше роботинад підвищенням рівня культури водіїв на дорозі.

Для цього потрібнакардинальна реформа ДАІ. Ще в 2008 році Віктор Ющенко ініціював законопроектпро безпеку дорожнього руху, це повиннобулостати першим кроком у реформі всієї системибезпеки на дорогах, але ініціативи не знайшлиналежної підтримки у нової влади. Вони були прийняті частково, що в результатізвело нанівець усі добрі починання.

Тільки ліквідувавширадянську систему забезпечення безпеки на дорогах і ввівши європейськістандарти, норми і правила, ми зможемо не так часто бачити траурні вінки на узбіччях наших доріг. Мизнаємо, як це зробити, вони, судячи з усього, не знають і не хочуть цьогоробити. ДАІ в сьогоднішньому вигляді - це хороша машина за «освоєння» бюджетнихгрошей і «всмоктування»грошей водіїв. Ціна такої роботи - життя людини. Це занадто висока ціна!

Наступна проблема – алкоголізм. Боляче дивитись, як спортивні ідеали нашої країнирекламують пиво. Ще більш боляче дивитися на кількість порожніх пляшок відспиртного і бичків від сигарет на спортивних майданчиках наших міст.

Знаючи, що Україна єсвітовим лідером по вживанню алкоголю, і розуміючи, що алкоголіком стає кожендесятий (!) українець(при цьому понад40% української молоді віком 14-18 років регулярно вживають спиртні напої),наші спортивні зірки продовжують заробляти гроші на рекламі спиртного. Тількипід час виборчої кампанії вони на час прикривають свій рекламний бізнес, якийнесе смерть, і починають говорити про здоровий спосіб життя, проводити тренінгиз боксу та футболу. Цеподвійнежиття, обман, лицемірство.

Ми ховаємопонад 40 тисяч українців, які купилися на красиву рекламу алкоголю, якіпорахували, що в пляшці знайдуть вихід із своїх проблем. Але смерть - це невихід, смерть - це кінець, смерть - це трагедія для нас, але не для тих, хторекламує алкоголь.

Ще більшою проблемою єте, що в більшості випадків грунт для розвитку алкоголізму створюють не міцні напої,а слабоалкогольні, такі, як пиво. І навіть пиво, яке рекламує наш улюбленийбоксер, воно теж несе смерть. Завдяки його рекламній діяльності за останні десять років вУкраїні стало в 10 разів більше «пивних» алкоголіків! Про це лицемірство та обман ми і говоримо. Сьогодні реклама, а завтра впарламенті вони стануть лобістами алкогольної промисловості? Не виключено, щосаме так і буде.

Більше того, алкогольчинить руйнівний вплив не тільки на організм дорослої людини, але і намайбутніх дітей. На сьогоднішній день в Україні фіксується 25-30% випадківдитячої патології новонароджених, причиною якої є зловживання алкоголем, якматері, так і батька.

Заборона на рекламутого, що несе смерть і призводить до деградації нашого суспільства! Лобістамалкоголю та тютюну не місце у владі. Держава має бути більш суворим з галузями,які несуть смерть його громадян.

Внашій країні не спить інаркоагресія, яка щодня забирає життя сотень громадян.У суспільстві активно обговорюєтьсяпроблема поширення маріхуаниабо курильних сумішей, але більшою проблемою сьогодні є ін'єкційні наркотики.«Дешевий героїн» роблять з доступних вакцини від кашлю і нежиті. Вживши такий наркотик один раз, людина підсаджується на голку до кінцясвого життя і закінчує його в страшних болях гниючого тіла.Неприємно читати? Але це реальності кожного населеного пункту нашої країни.Статистика накроманіїговорить, що в кожному під'їзді проживає хоча б один наркоман. Це не про вас? Статистикаговорить, що кожен день один наркоман підсаджує на голку мінімум однулюдину. Вас це не торкнеться? І слава Богу,але ви живете в цьому суспільстві, і ваше життя може опинитися в небезпеці віднаркомана, якому потрібні будуть гроші на дозу, а взяти він вирішить увипадкового перехожого і цим перехожому може виявитися хто завгодно, навіть ви.Додати до цього поширення СНІДу і станезрозуміло, наскільки глобальною є ця проблема. Щодня від СНІДу помирає близько10 українців!

Наша держава імітуєборотьбу з наркоагресією. Спеціальні держоргани, які покликані зупинити активнезростання наркоманії справляються тільки з одним - з «освоєнням» бюджетних грошей і грошей міжнароднихфондів.

Потрібні реальні дії. Ліквідація наркотрафіку, справжній контроль зарозповсюдженням і активна робота з наркозалежними з боку держави дозволитьзменшити загрозу наркоагресії.

До вашого відома,пошукові системи Інтернету дають до 5 тисяч посилань на запит"наркотики" і тільки 1% з них антинаркотичної спрямованості. Навітьщоб почати роботу в Інтернеті на випередження наркозлочинів та проведенняпрофілактичних заходи, потрібна політична воля.

Журналісти знаменитоїтелевізійної програми «Гроші» встановили, що в школах столиці можна купитинаркотики. Що ж відбувається удворах наших шкіл? Щоб не допускати в районі наближених до шкіл продаж спиртнихнапоїв, сигарет і тим більше наркотиків, потрібні реальні дії, причому жорсткідії з боку держорганів, а не закривання очей на очевидні факти, які гроблятьнаших дітей.

За збут наркотиків в особливовеликому розмірі має бутимаксимальне покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Тільки жорсткимизаходами, а не розмовами, ми зупинимо це зло!

Майже 1,5% українців у віці від 15 до 50 років єносіями вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), що призводить до захворювання наСНІД. Переважна більшість хворих є ін'єкційними наркоманами, яких в Україні вже близько 3% від усього населення.Понад 65% серед наркозалежних є молодь, яка опиняється під загрозоюзахворювання ВІЛ і СНІД. Якщо не зупинити темпи поширення наркоманії, невдовзіми отримаємо страшну статистику збільшення хворих на ВІЛ та СНІД.

Сумна статистика доводить, що більшостінаркозалежних спробувати наркотики запропонували в близькому оточенні друзів тазнайомих. Саме тому соціальна реклама, буклети, лекції повинні міститифотофакти та жахливу інформацію про вживання наркотиків. Лицемірство та гра вморальність не є припустимими у боротьбі зі смертельною загрозою!

Про нашеправона безкоштовну медицину вже навітьніхтоне згадує. Останню реформу в медицині взагалі охрестили «фабрикою смерті», «геноцидом».Влада декларувала наближення медицини до найвіддаленішого ділянці нашої країни,села, до людини, якаживе за 100 чи 200 кілометрів. У результаті з'ясувалося, що медицина самавіддалилася від людей на страшно сказати, яку багатотисячну кілометровустатистику! "Якщо жінці потрібно народжувати, вона тепер їде за 100кілометрів, іноді народжує в машині по дорозі під деревом. Маленькі дітипомирають тому, що лікарі часто некваліфіковані і не в змозі розпізнати хворобуі вчасно направити дитину у відповідний лікувальний заклад ...

Замислитесьнад цінністю свого життя і дорогих вам людей. Чи хочете ви такого майбутнього,як ваше теперішнє?Якщо ні, змініть його! Одназ найбільших загроз для життя -нічого не робити. Сидіти і чекати - це не для нас! Давайте діяти разом!

P.S. Я є одним з учасників Національної громадської ініціативи "Хода за життя" http://www.facebook.com/Ukraine911, матеріали якої і підштовхнули мене до написання цієї статті. Приєднуйтесь!

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи