Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
13.06.2013 10:27

Президент отримає право брати участь у страйках

Журналіст, громадський діяч, позаштатний радник Міністра інформполітики в зоні АТО

У Парламенті зареєстровано законопроект № 2204а про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо приведення у відповідність до норм Конституції України положень законів, що регламентують право на страйк).

У Парламентізареєстровано законопроект № 2204апро внесення змін до деяких законодавчихактів України (щодо приведення у відповідність до норм Конституції Україниположень законів, що регламентують право на страйк).

 

ІніціаторамиПроекту Закону є я та Андрій Павловський.

 

Право трудящихгромадян на страйк, метою якого може бути захист своїх трудових ісоціально-економічних прав та інтересів від порушень і протиправних посяганьгарантується статтею 44 Конституції України. Однак діючим законодавствомУкраїни державних службовців (співробітників державних органів, служб,воєнізованих формувань) позбавлено права на страйк, що явно суперечить засадамконституційного ладу в Україні.

 

В Україні владоюстворена каста, яка має стільки ж прав, скільки раби в стародавньому Римі. Їхгодують, інколи непогано, їм дають можливість забезпечувати свої потреби,інколи на високому рівні, але їх повністю позбавляють права бути людиною: тобтодіями висловлювати свій протест проти незаконних діянь влади. Чиновники,держслужбовці, фактично перетворилися в президентських яничарів. Ми своїм законопроектомхочемо звільнити з рабства одну із найчисельніших соціальних груп нашої держави- державних службовців - і повернути їм законні права громадянина, людини. ЗвертаюВашу увагу, що таким чином ми звільняємо із рабства й Президента, який теж будемати право на участь у страйках.

 

Відповідно доміжнародних стандартів захисту трудових прав державні службовці мають право настрайк у мирний час. Державним службовцям гарантується право на страйкзаконодавством багатьох країн, серед яких Франція, Італія, Канада, Швеція,Греція. У заключних висновках Європейського комітету із соціальних прав 2010 р.наголошується, що відповідно до пункту 4 статті 6 Європейської соціальноїхартії (переглянутої) ETS N 163, яка була ратифікована Україною 21 грудня 2006року, державні службовці можуть користуватися правом на страйк.

 

Будь-якеобмеження усіх державних службовців від здійснення права на страйк невідповідає пункту 4 статті 6 Європейської соціальної хартії. ЄвропейськаКомісія у Звіті про хід реалізації Європейської політики сусідства у 2010 роціCOM(2011)303 відзначає відсутність зрушень в Україні щодо приведення права настрайк у відповідність до міжнародних стандартів.

 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи