Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.04.2020 12:27

Державні лотереї - це ширма, під яким ховається весь тіньовий гральний бізнес!

Політичний експерт, експерт аналітичної групи "Левіафан"

Державні лотереї - це символ корупції, з яким пора покінчити

Поки героїчна боротьба із коронавірусом триває народні обранці подібно морякам Титаніка продовжують працювати на благо нашої з вами країни.

Звичайно до звитяг матросів, які згорали в машинних відділеннях, але щось героїчне у постійному написанні законів та правок до них, щось є. Я зараз не буду чіпати «антиколомойський» законопроект, хай Коломойський із Зеленським самі розбираються, але є не менш цікаві законопроекти, де народні обранці своїми правками просто нищать всю логіку початкового процесу.

Я маю на увазі проект Закону  про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор (р.№ 2285-д), початковою логікою якого було знищити тіньовий сектор економіки, розбити монополію трьох лотерейних компаній, дві з яких були з Росії, а одна з Кіпру, вважай українська, і захист людей хворих на лудоманію (ігроманів).

За великим рахунком, хоч і дуже коряво, але законопроект №2285-д в редакції першого читання хоча б задекларував ці цілі. Були сподівання, що у другому читанні він буде доопрацьований у кращий бік, але  відповідно до повідомлень ЗМІ деякі народні обранці намагаються вивести лотереї з під дії законопроекту №2285-д і тим самим створити дві системи правил. Одна система правил для лотерей, інша – для іншого грального бізнесу.

Я не знаю чим керувались народні обранці, які запропонували цю ідею, але вона є доволі спірною з наступних причин.

По-перше, саме закон України «Про державні лотереї в Україні» створив поле для розквіту «лотерейних залів», у яких знаходились звичайні гральні зали з однорукими бандитами. Саме цей закон дав можливість розвиватись підпільному гральному ринку і створити стабільний потік чорного налу в кишені посадовців, саме цей закон не створив жодних механізмів захисту для гравця, і саме недолугістю цього закону користувався Мінфін, коли ніяк не міг провести переліцензування операторів лотерей, та випхати російських компанії «М.С.Л.» та «Патріот», які до речі були під санкціями, з ринку України.

Тобто закону «Про державні лотереї в Україні» - це звичайна ширма, під яким ховався весь тіньовий гральний бізнес, і з якого кормилися силовики і бандити. Жодного іншого навантаження він в собі, як не ніс так і не несе. Тож ті депутати, які цього не розуміють, або просто не в темі, або в долі.

Бо якщо вивести лотереї з під дії законопроетку про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор (р.№ 2285-д), то:

1) мне зрозумілим стане процес отримання грошей від ліцензування галузі. Адже в законопроекті №2285-д чітко визначені ліцензійні умови і розмір ліцензії, саме базуючись на цих розрахунках держава планує отримати від ліцензування гральної галузі 3 млрд.грн., якщо зараз лотереї виводити в окремий законопроект, то страждає бюджет в якого дефіцит зараз і так 300 млрд.грн.

2) відповідно до закону України «Про державні лотереї в Україні» погіршуються права гравця: 

 

Закону України «Про державні лотереї в Україні»

Законопроект №2285-д

Вік

Дозволено грати із 18 років

Дозволяється грати з 21 року

Ідентифікація гравця

Не проводиться

Обов’язкова

Лудоманія

Немає захисту

Створюється реєстр осіб-лудоманів

Відповідальність за допуск до гри

Не передбачена

За допуск людини, яка є лудоманом штраф у розмірі десятикратного розміру програного

Вимоги до організатора гри в частині захисту прав гравця

Не передбачені

Організатор азартної гри зобов’язаний проводити інструктаж із працівниками, щодо недопущення порушень прав гравця

Впевнений і не озброєним оком видно, що той закон який діє нині вигідний бізнесу, а не гравцю, і саме такий бізнес стає причиною всіх негативних наслідків геймблінгу.

3) Створення двох систем роботи грального бізнесу потягне за собою зловживання та звинувачення депутатів, які це питання проштовхують у непорядному лобізмі. І у той же час створить «касту недоторканих» у вигляді лотерейщиків, які продовжать вести свою діяльність використовуючи «кришу» та зв’язки у вищих щаблях влади.

Я дуже сподіваюсь, що позиція окремих депутатів створити касту «недоторканих лотерейників» продиктована щирим не розумінням того, що легалізація грального бізнесу відбувається якраз для того, щоб знищити мафію тіньовиків, які працювали десять років під вивіскою лотерей. І якщо зараз створити жорсткі умови для тих хто хоче вийти з тіні і «привілейовані» для «лотерей», то вся ідея зазнає нищівного краху, бо бізнес не піде працювати в білу. А ті мільярди гривень, які мали піти на підтримку кіно, спорту та медицини, залишаться лише на папері та в карманах підпільних гральних закладів. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]