Державні лотереї - це ширма, під яким ховається весь тіньовий гральний бізнес!
Державні лотереї - це символ корупції, з яким пора покінчити
Поки героїчна боротьба із коронавірусом триває народні обранці подібно морякам Титаніка продовжують працювати на благо нашої з вами країни.
Звичайно до звитяг матросів, які згорали в машинних відділеннях, але щось героїчне у постійному написанні законів та правок до них, щось є. Я зараз не буду чіпати «антиколомойський» законопроект, хай Коломойський із Зеленським самі розбираються, але є не менш цікаві законопроекти, де народні обранці своїми правками просто нищать всю логіку початкового процесу.
Я маю на увазі проект Закону про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор (р.№ 2285-д), початковою логікою якого було знищити тіньовий сектор економіки, розбити монополію трьох лотерейних компаній, дві з яких були з Росії, а одна з Кіпру, вважай українська, і захист людей хворих на лудоманію (ігроманів).
За великим рахунком, хоч і дуже коряво, але законопроект №2285-д в редакції першого читання хоча б задекларував ці цілі. Були сподівання, що у другому читанні він буде доопрацьований у кращий бік, але відповідно до повідомлень ЗМІ деякі народні обранці намагаються вивести лотереї з під дії законопроекту №2285-д і тим самим створити дві системи правил. Одна система правил для лотерей, інша – для іншого грального бізнесу.
Я не знаю чим керувались народні обранці, які запропонували цю ідею, але вона є доволі спірною з наступних причин.
По-перше, саме закон України «Про державні лотереї в Україні» створив поле для розквіту «лотерейних залів», у яких знаходились звичайні гральні зали з однорукими бандитами. Саме цей закон дав можливість розвиватись підпільному гральному ринку і створити стабільний потік чорного налу в кишені посадовців, саме цей закон не створив жодних механізмів захисту для гравця, і саме недолугістю цього закону користувався Мінфін, коли ніяк не міг провести переліцензування операторів лотерей, та випхати російських компанії «М.С.Л.» та «Патріот», які до речі були під санкціями, з ринку України.
Тобто закону «Про державні лотереї в Україні» - це звичайна ширма, під яким ховався весь тіньовий гральний бізнес, і з якого кормилися силовики і бандити. Жодного іншого навантаження він в собі, як не ніс так і не несе. Тож ті депутати, які цього не розуміють, або просто не в темі, або в долі.
Бо якщо вивести лотереї з під дії законопроетку про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор (р.№ 2285-д), то:
1) мне зрозумілим стане процес отримання грошей від ліцензування галузі. Адже в законопроекті №2285-д чітко визначені ліцензійні умови і розмір ліцензії, саме базуючись на цих розрахунках держава планує отримати від ліцензування гральної галузі 3 млрд.грн., якщо зараз лотереї виводити в окремий законопроект, то страждає бюджет в якого дефіцит зараз і так 300 млрд.грн.
2) відповідно до закону України «Про державні лотереї в Україні» погіршуються права гравця:
| Закону України «Про державні лотереї в Україні» | Законопроект №2285-д |
Вік | Дозволено грати із 18 років | Дозволяється грати з 21 року |
Ідентифікація гравця | Не проводиться | Обов’язкова |
Лудоманія | Немає захисту | Створюється реєстр осіб-лудоманів |
Відповідальність за допуск до гри | Не передбачена | За допуск людини, яка є лудоманом штраф у розмірі десятикратного розміру програного |
Вимоги до організатора гри в частині захисту прав гравця | Не передбачені | Організатор азартної гри зобов’язаний проводити інструктаж із працівниками, щодо недопущення порушень прав гравця |
Впевнений і не озброєним оком видно, що той закон який діє нині вигідний бізнесу, а не гравцю, і саме такий бізнес стає причиною всіх негативних наслідків геймблінгу.
3) Створення двох систем роботи грального бізнесу потягне за собою зловживання та звинувачення депутатів, які це питання проштовхують у непорядному лобізмі. І у той же час створить «касту недоторканих» у вигляді лотерейщиків, які продовжать вести свою діяльність використовуючи «кришу» та зв’язки у вищих щаблях влади.
Я дуже сподіваюсь, що позиція окремих депутатів створити касту «недоторканих лотерейників» продиктована щирим не розумінням того, що легалізація грального бізнесу відбувається якраз для того, щоб знищити мафію тіньовиків, які працювали десять років під вивіскою лотерей. І якщо зараз створити жорсткі умови для тих хто хоче вийти з тіні і «привілейовані» для «лотерей», то вся ідея зазнає нищівного краху, бо бізнес не піде працювати в білу. А ті мільярди гривень, які мали піти на підтримку кіно, спорту та медицини, залишаться лише на папері та в карманах підпільних гральних закладів.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422