Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
11.12.2017 17:53

Odpieprz sie

Політичний експерт, експерт аналітичної групи "Левіафан"

Маргінально-ревізіоніський стан українсько-польський дискурсу провокує обидві сторони до гучних заяв та актуалізації своєї правоти замість того, щоб почати шукати дотичні точки поліпшення відносин між двома країнами. Втім Польща своїми постійними випадами

Я завждинамагався триматись в далечині від польсько-українського дискурсу і особливопитань національної пам’яті, та хто ж все таки був більшим злочинцем під часДругої світової війни. Як на мене, взагалі доволі дивним є намагання з’ясуватиці питання, адже діями, які можна рахувати військовими злочинами не гребувалажодна із сторін. А критерій за яким ми вбили менше жінок і дітей і тому мижертва, яким користується польська пропаганда, як на мене, доводить лише те, щов умовах війни українці виявились більш вправні.

"Навіть якщо ми знайдемо будь-якіінциденти, то ніколи з боку Армії Крайової не відшукаємо вбивств в такихмасштабах, як ті, що були здійснені на Волині. Тут немає симетричності, і миповинні однозначно на це вказати", - сказав міністр МВС Вітольд Ващиковський. Якщо перекластина нормальну українську, то ми звичайно спалювали Ваші села, але Ви спалилибільше польських сіл, а хто спровокував то вже не важливо.

Я розумію, щоза цими словами криються трагедії сімей, сіл та селищ, але то була війна, вякій перемогли ті хто був більш агресивним за супротивника. Українці перемогли.Крапка.

Тепер щододискурсу, як Україні і українцям реагувати на нову політичну реальність таставлення з боку колись більш-менш дружніх сусідів, як Польща

"Якщо ми не прийдемо до згоди, тозапустимо процедури, які зроблять неможливим прибуття в Польщу осіб, якіпредставляють крайні антипольські позиції. Люди, які демонстративно одягаютьформу СС "Галичина",до Польщі не в'їдуть", - підкресливчиновник.

Цю заяву слідрозділити на дві категорії.

Категоріяперша – носіння форми СС «Галичина». Відповідно до статті 436-1 КК України завиготовлення, поширення комуністичної, нацистської символікита пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського)тоталітарних режимів людину можуть посадити до п’яти років. Відповідно як заформу РККА так і СС у нашій країні можна спокійно отримати доволі не малийстрок, якщо це звичайно не реконструкція і театральне дійство. Відповідно доцього заява польських чиновників абсолютно логічно вкладається в українськуправову реальність і не може викликати обурення.

Категорія друга – антипольські позиції. Це категорія доволі розмитаі не зрозуміла. Якщо ми говоримо про те чи має право Польща встановлювати всебе в країні націонал-тоталітаризм то вважають мають. Якщо їм подобаєтьсяЙозеф Пілсудський, який топив у крові українські села, то це знову ж таки їхправо. Більше того я вважаю, що поляки мають право з ранку до ночі битисьголовою об стінку і ввести це в ритуал та традицію. Це їх суверенне право, яке язобов’язаний поважати. Але якщо ж «антипольською позицією» є українізація вшколах та героїзація ОУН-УПА, то йдіть нафіг, або щоб було зрозуміло: «Odpieprz sie».

Україна суверенна держава. Ми воюємо з РФ за всю Європу і своєсуверенно право визначати якою мовою розмовляти і хто в Україні герой. І доречі історія свідчить, що воювати ми вміємо)

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи