Україна не готова до медіації
Зачіпаючи тему вирішення спорів, слід зазначити, що в Україні основним методом врегулювання спорів є судовий процес.
Зачіпаючи тему вирішення спорів, слід зазначити, що вУкраїні основним методом врегулювання спорів є судовий процес. До альтернативних методів, пересічнийгромадянин не звертається в силу необізнаності з даних питань та застарілихзвичаїв. Одним з таких альтернативних методів є медіація. Для людини, що немає юридичної освіти слово «медіація», асоціюється із медіа простором, а слово«медіатор» це пластикова частинка для гри на гітарі.
Що ж таке медіація та хто такий медіатор?
Медіація – це процедура врегулювання наявного спору іззалученням посередника, так званого медіатора, який направляє конфліктуючісторони на раціональне вирішення спору із прийнятними наслідками для кожної ізсторін. Медіатор є незацікавленою та неупередженою стороною що супроводжуєпроцес медіації.
Перше професійне об’єднання медіаторів утворилося у 1973році в США, даний факт підштовхнув інститут медіації до розвитку. Всебічнеінформування про цей вид альтернативного вирішення спорів, велося ще з 80-хроків двадцятого століття. На сьогоднішній день, в Сполучених штатах Америки,люди віддають перевагу процесу медіації, оскільки він:
а) швидший;
б) орієнтований на задоволення умов кожної із сторін.
Щодо України, 90% жителів не розуміють взагалі, що такемедіація, 8% вважають інститут медіації не досить розвиненим для наданнякваліфікованої допомоги, 1,99% юристи із власною думкою, 0,01% медіатори, щоздійснюють свою діяльність не на території України. Не здійснивши популяризаціюданого процесу, законотворці вже провели свій законопроект крізь перше читанняВерховної Ради України. Постає питання,для чого нам регуляція інституту, який фактично не має попиту у суспільстві?
Потрібно також додати, що під сумнівом залишається кваліфікація українськихмедіаторів. Прослуховування 1-річного курсу, на мою думку, не дає потрібнихзнань у даній сфері. Для всебічного вивчення медіації як науки, потрібні роки,адже в першу чергу, медіація це не юриспруденція, медіація це психологіялюдини.
Одним з головних недоліків медіації, як частини ринкупослуг України є кваліфікація осіб, що проводять заходи з підготовки майбутніхмедіаторів. Відкритими є питання щодо кваліфікації цих осіб, інформаційного таресурсного забезпечення освіти медіатора. Також, з огляду на вищенаведеніфакти, постає питання:
Чи є сенс порівнювати рівень українського медіатора тайого колеги, наприклад з США?
Відповідь, на мою думку, є однозначною.
Для запровадження інституту медіації, необхідно йогопопуляризувати:
- потрібновсебічно інформувати населення про існування такого методу, запроваджуватипоказові мастер-класи, лекції і т.д.;
- створитицентри навчання та атестації із залученням іноземних медіаторів, як незалежнихчленів комісії.
Відповідно до законопроекту «Про внесення змін до ГПК,ЦПК та КАС України» від 23.03.2017 року, громадянам надається можливістьврегулювання спору за допомогою судді, в провадженні якого перебуває справа.Важливим аспектом такої можливості є період до розгляду справи по суті. Якщосторони не дійшли до мирного вирішення спору, процес медіації вважаєтьсязакінченим та справа щодо якої було використано медіацію, передається іншомусудді на подальший розгляд. Такий алгоритм дій нівелює корупційну складову. Ценововведення дає можливість сторонам не доводити спір в судовому процесі доостаточного конфлікту. Узагальнюючи наведений вище законопроект, можна зробитивисновок, що ці зміни є кроком до поліпшення обізнаності населення з питання медіації.
Але дивлячись на сьогоденні реалії та завантаженість судовогоапарату, зміни будуть ігноруватися самими суддями або якість надання послуг «суддімедіатора» буде бажати кращого.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393