Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
24.03.2023 12:44

CRS в Україні запрацює з 1 липня 2023 року

CEO, засновниця Tomash Consulting

Як працюватиме автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки: погляд податкового консультанта

Влада зробила ще 1 крок для прозорості податкової системи: Верховна Рада України ухвалила закон про впровадження CRS.
Якщо ви подумали, що це чергова фінансова тема, яка цікава лише бухгалтерам, то ви помиляєтеся!

Ці зміни запрацюють з 1 липня 2023 року та прямо вплинуть на кожного підприємця, особливо на українців — власників бізнесу за кордоном. У цій публікації коротко розібрала, як це працюватиме.

Що насправді зміниться:

— банки, платіжні системи, страхові компанії та інші фінансові установи, які працюють в Україні, мають збирати інформацію про власників рахунків та автоматично передавати їх щорічно ДПС. Це стосується як рахунків бізнесу, так і податкових резидентів України;

— якщо вони знайдуть нерезидентів серед власників рахунків або контролюючих осіб, цю інформацію вони передають до відповідної країни — партнера по обміну інформації.

— за аналогією, іноземні фінустанови щорічно передаватимуть ДПС інформацію про рахунки українців, відкриті за кордоном.

А якщо про ці кошти дізнається ДПС, вона точно захоче накласти на них податки.

Як стверджує влада, це допоможе боротися з ухиленням від сплати податків і приховуванням українцями своїх реальних капіталів в офшорах.

Якою інформацією обмінюватимуться фінустанови:

— ім'я фізичної особи та персональні дані власника рахунку — юридичної особи;

— номер рахунку;

— ідентифікаційний номер;

— баланс рахунку чи залишок на кінець року.

На цьому вимоги не закінчуються:

— Усі підприємці, як українці, так і іноземний бізнес, мають упродовж 5 років зберігати всі первинні документи про сплату та облік податків.

— Також 5 років фінустанови зберігатимуть у себе документи з підтвердженням, що вони детально перевірили власників рахунків, виявили всіх нерезидентів і передали інформацію про них ДПС.

— Іноземні компанії повинні будуть розкрити свою корпоративну структуру та показати всіх кінцевих бенефіціарних власників.

— За порушення розкриття інформації про себе та перевірки власників рахунків і бізнес, і фінустанови чекають чималі штрафи.

Як бачимо, змін і нюансів чимало, тож я вже готую детальну статтю з оглядом CRS після ухвалення додаткових актів Кабміну.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи