Чи дає право затримати особу постанова слідчого про оголошення розшуку?
Для затримання особи при оголошенні її в розшук треба спочатку отримати ухвалу суду (слідчого судді) про дозвіл на таке затримання
Постанова слідчого (прокурора) про оголошення розшуку підозрюваного, яка була винесена в порядку ст. 281 КПК України, НЕ ДАЄ їм права на затримання особи, якщо при цьому відсутні підстави, передбачені у статтях 207, 208 КПК України.
Для затримання особи у цьому випадку (наявності вказаної постанови про розшук) ще обовʼязково треба отримати ухвалу слідчого судді про дозвіл на затримання з метою приводу (згідно ст. 190 КПК України).
Як альтернативний і трішки інший варіант - треба отримати ухвалу слідчого судді (суду) про здійснення приводу, що передбачена ч. 3 ст. 142 та ч. 3 ст. 187 КПК України.
Також, слід зазначити, що згідно з положеннями розділу IX-1 КПК України у звʼязку із введенням в нашій країні воєнного стану, в рамках кримінального процесу запроваджується особливий режим кримінального провадження в умовах воєнного стану.
Так, відповідно до п.6 ч.1 ст.615 КПК України в період дії воєнного стану у випадку, коли виникли обґрунтовані обставини, які дають підстави вважати, що можлива втеча з метою ухилення від кримінальної відповідальності особи, підозрюваної у вчиненні злочину, - уповноважена службова особа має право без ухвали слідчого судді (суду) затримати таку особу. Причому, навіть за відсутності підстав, зазначених в ст.ст. 208, 207 КПК України. Строк затримання особи у цьому випадку (передбаченому п.6 ч.1 ст.615 КПК) без ухвали слідчого судді не може перевищувати строк, визначений статтею 211 КПК України (тобто - 72 годин з моменту затримання, який визначається згідно з вимогами ст. 209 КПК України). При цьому, в період дії воєнного стану можуть бути застовані правила, викладені нижче.
Якщо в умовах воєнного стану відсутня об'єктивна можливість доставити затриману особу до слідчого судді (суду) у строк, передбачений статтею 211 КПК України, розгляд клопотання про обрання стосовно неї запобіжного заходу здійснюється із застосуванням доступних технічних засобів відеозв'язку з метою забезпечення дистанційної участі затриманої особи.
Якщо затриману особу неможливо доставити до слідчого судді (суду) у строк, передбачений статтею 211 КПК України, для розгляду клопотання про обрання стосовно неї запобіжного заходу або забезпечити її дистанційну участь під час розгляду відповідного клопотання, така особа негайно звільняється.
В іншому випадку, крім тих, що вказані тут вище, - затримання та/або привід в рамках кримінального процесу будуть НЕЗАКОННИМИ і такими, що можуть складати склад злочину, передбаченого ст. 371 КК України («Завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою»). Вказана стаття Кримінального кодексу України передбачає покарання - до 10 років позбавлення волі.
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов 09:26
- Нюанси ввезення пального в Україну через кордон для власного споживання Дмитро Зенкін вчора о 15:47
- Як та куди інвестувати на фондовому ринку США Євген Кондратьєв вчора о 15:30
- Неконституційність п.п.7 п.1 ч.2 ст.4 щодо ставки судового збору за подання касації Світлана Приймак вчора о 14:30
- Позбавлення пільг китайських маркетплейсів: якими будуть наслідки? Єфрем Лащук вчора о 11:36
- Як Трамп зробить видобуток великим знову? Ксенія Оринчак вчора о 11:31
- Зміна світового порядку: виклики та можливості нового часу Юрій Гусєв вчора о 09:16
- Оцінка ефективності медіа: що робити, коли даних недостатньо? Вікторія Новак 20.01.2025 18:42
- Воднева економіка України: регуляторні виклики та економічна доцільність Олексій Гнатенко 20.01.2025 13:41
- Чи підходить Польща для реєстрації ІТ бізнесу? Сергій Барбашин 20.01.2025 11:53
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 7193
-
Меланія Трамп на інавгурації 2025: два елегантні образи — у капелюсі вдень, у сукні ввечері
Життя 3599
-
"Січневий яйцепад". Хто обвалив ціни на яйця
Бізнес 2627
-
Між правами бізнесу та покаранням за корупцію. Чому правки Лозового викликали дискусію
Бізнес 2595
-
"Де інші?" Генералів і полковника затримали через провал оборони Харкова – що далі
2264