Азартні ігри і сучасний соціальний стрес
Гра має важливе значення для навчання та розвитку, оскільки дозволяє людям пробувати різні ролі, сценарії та стратегії у відповідному середовищі
Гра також є основою культури, бо сприяє створенню певних норм та ритуалів. Таку концепцію культивував голландський історик, культуролог і дослідник людського соціального розвитку Йоханем Хейзинг ще у 1938 році. Він був переконаний, що важливі елементи культури, зокрема, мова, мистецтво, міфологія, релігія, освіта, право і навіть війна своїм корінням сягають в ігри. Це пояснює, чому ігри протягом усієї історії залишалися такою важливою частиною людської культури. У грі Йоханем Хейзинг вбачав вільне і добровільне заняття, що є відокремленим від звичного життя і має свої правила та порядок.
Азартні ігри можуть бути пов’язані у кілька способів із соціальним стресом. Для декого азартні ігри - це засіб боротьби зі стресом або відволікання від проблем у житті. Тим більше, коли інші засоби вгамувати емоції - недоступні або недостатньо ефективні. Однак, якщо гра використовується як основний засіб боротьби зі стресом, це надалі може призвести до розвитку ігрової залежності.
З іншого боку, азартні ігри самі можуть бути джерелом соціального стресу. Це може статися, наприклад, якщо людина програє більше грошей, ніж може дозволити собі витратити, або якщо її ігрові звички призводять до конфліктів у родині. У цих випадках азартні ігри навпаки: можуть викликати чи посилити соціальний стрес, а не допомагати впоратися з ним.
Крім того, суспільне сприйняття азартних ігор може бути негативним, відтак гравці можуть зіштовхнутися із соціальним стресом чи стигматизацією через свою участь в азартних іграх. Це може призвести до відчуття ізоляції чи сорому, що посилює соціальний стрес.
Пандемія COVID-19 у світі для багатьох спровокувала соціальну ізоляцію, втрату роботи чи фінансові проблеми, викликала почуття невизначеності та стрес, що також призвело до збільшення ризику розвитку азартної залежності у деяких людей. Зв’язок між COVID-19 та азартними іграми може бути складним і багатогранним, але пандемія однозначно мала вплив на азартну індустрію та поведінку гравців.
Військовий стан в Україні ще більше збільшив стрес і проблеми населення через постійну загрозу життю, втрату житла, нічні тривоги та багато інших чинників. Тому важливо розглядати динаміку розвитку від азартних ігор та кількість людей, які грають у азартні ігри у співвідношенні з динамікою розвитку стресових факторів для населення. Люди можуть вдаватися до азартних ігор як форми відволікання від негативних емоцій і як способу уникнення реальності.
Сьогодні онлайн-азартні ігри можуть бути особливо проблематичними, бо вони доступні прямо з дому.
Економічні труднощі, втрату робочих місць та фінансові нестабільності у суспільстві підштовхують деяких людей до азартних ігор для швидкого заробітку чи способу вирішення своїх фінансових проблем, тому сподівання виграти велику суму грошей спричинятиме ще більший ризик.
Наразі у світі організації охорони здоров’я та уряди закликають людей бути обачними щодо азартних ігор та зважати на ознаки залежності: втрата самоконтролю, збільшення ставок, проведення більшого часу в азартних іграх, гра всупереч браку грошей чи проблемам у стосунках із близькими. Важливо надати підтримку та ресурси для тих, хто зіткнувся з проблемами азартної залежності під час пандемії та воєнного стану в Україні.
Важливо дотримуватись принципів відповідальної гри, рекомендацій органів охорони здоров’я та усвідомлювати потенційні ризики та проблеми, пов’язані з азартними іграми в довгостроковій перспективі.
Військовий стан може супроводжуватися підвищеним рівнем стресу, тривоги та напруження у суспільстві. У таких ситуаціях деякі воєнні дії.
Деякі люди більш уразливі для цих впливів, ніж інші, і різні чинники можуть спричинити те, як азартні ігри впливають на соціальний стрес. Наприклад, люди з низьким рівнем соціальної підтримки або високим рівнем стресу в житті можуть бути більш схильними до негативних впливів азартних ігор.
Для багатьох людей азартні ігри – це просто спосіб розслабитися та отримати задоволення. Ігри можуть бути джерелом позитивних емоцій, особливо якщо гравці сприймають їх як розвагу, а не як спосіб заробітку.
Дуже важливо пам’ятати, що азартні ігри можуть спричинити ігрову залежність. Людям слід підходити до них з обережністю та усвідомленням, а будь-які позитивні аспекти азартних ігор мають бути ретельно зважені в контексті цих ризиків.
- Бідних стає все більше Андрій Павловський вчора о 22:57
- Використання підробленого військово квитка з метою перетину держкордону Євген Морозов вчора о 21:03
- Авіакатастрофа "Азербайджанських авіаліній": пошуки правди Юрій Гусєв вчора о 14:40
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу Андрій Хомич вчора о 14:08
- Особливості імпортно-експортних операцій з електроенергією та газом у Європі: аналіз країн Ростислав Никітенко вчора о 13:30
- Партнерства заради сталого розвитку в технологічному секторі: Україна та світ Оксана Захарченко вчора о 11:48
- Шестимісячний строк для оголошення особи померлою: право, яке має служити людяності Світлана Приймак вчора о 11:43
- Етика суддів 2025: нові показники доброчесності чи додаткові виклики? Дмитро Зенкін вчора о 10:13
- Оскарження в суді містобудівної документації як нормативно- правового акту Євген Морозов 25.12.2024 20:50
- Податкові умов для енергоринку в Україні, Польщі, Угорщині, Німеччині та Нідерландах Ростислав Никітенко 25.12.2024 14:21
- Містобудівна документація: генеральний план населеного пункту Євген Морозов 24.12.2024 20:35
- Legal instruments to combat stalking, based on international experience Руслана Абрамович 24.12.2024 17:39
- Спрощення процедур чи посилення контролю? Нове Положення НБУ під час воєнного стану Світлана Приймак 24.12.2024 16:35
- Ключові тренди сталого інвестування та ESG для добувної галузі у 2025 році Ксенія Оринчак 24.12.2024 14:54
- Як забезпечити стабільність та вигоду на енергоринку України у 2025 році? Ростислав Никітенко 24.12.2024 13:31
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 857
- Бідних стає все більше 299
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 258
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу 195
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 63
-
Кінець російського "космобєсія". Ми ще побачимо благання до американців не топити МКС
Думка 22624
-
Дружину екснардепа Шепелева засудили до семи років позбавлення волі
Фінанси 21712
-
Їздить-стріляє. Чи стане замовлена Україною САУ RCH 155 майбутнім артилерії
Технології 9102
-
В Україну повертається одна з найбільших у світі контейнерних компаній
Бізнес 8594
-
Фільми до різдвяних свят: комедії, ромкоми, бойовики, пригоди
Життя 7204