Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
17.06.2015 14:47

Укрпошта ініціювала звернення до всіх голів ОДА

Колишній в.о директора ДП "Одеський морський торговельний порт"

Останнім часом почастішали скарги від громадян на поганий стан поштових скриньок в багатоквартирних будинках. Люди скаржаться як на технічний стан поштових скриньок, так і на їх відсутність. Також громадян турбує схоронність їхньої пошти, адже часто вони ї

Останнім часом почастішали скарги від громадян на поганий стан поштових скриньок в багатоквартирних будинках. Люди скаржаться як на технічний стан поштових скриньок, так і на їх відсутність. Також громадян турбує схоронність їхньої пошти, адже часто вони її просто не отримують внаслідок дій зловмисників. З цією проблемою також щоденно стикаються 34 тис. листонош Укрпошти.

Наразі в Україні з близько 13 млн. абонентських скриньок майже 4 млн. потребують невідкладного ремонту та заміни, тобто 30% наявних скриньок не можуть забезпечити громадянам гарантованої законом таємниці листування, належної схоронності поштових відправлень та передплачених видань.

Незадовільний стан, а часто взагалі відсутність абонентських поштових скриньок, перешкоджають наданню якісних послуг поштового зв’язку. Також це призводить до зменшення передплати на журнали та газети, тобто звуження інформаційного простору для висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про поштовий зв’язок» місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування у межах своїх повноважень мають всебічно сприяти ефективній діяльності та розвитку об’єктів поштового зв’язку на відповідних територіях. Втім, не всі знають, що утримання в належному стані, ремонт та заміна абонентських поштових скриньок (поштових шаф) у багатоквартирних будинках здійснюють суб’єкти господарювання, що надають послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Відповідно до Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків і споруд, затвердженого наказом Державного Комітету України з питань житлово-комунального господарства від 10.08.2004 р. № 150, до переліку послуг з утримання будинків належить, зокрема, ремонт або заміна скриньок, їх фарбування.

Поряд з цим, відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації», місцеві державні адміністрації забезпечують організацію обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства та зв’язку.

До того ж, статтею 23 Закону України «Про поштовий зв’язок» передбачено, що придбання, установка і утримання в належному стані абонентських поштових шаф (абонентських поштових скриньок) здійснюється власниками житлових та адміністративних будинків. Закон визначає, що невиконання вимог щодо розміщення абонентських поштових шаф (абонентських поштових скриньок) звільняє Укрпошту від відповідальності за доставку адресату поштових відправлень.

Поштові абонентські скриньки включаються до спільного майна багатоквартирних будинків, які, в переважній більшості, знаходяться у комунальній власності, тому єдиним шляхом приведення абонентського господарства до належного стану є виділення коштів на їх ремонт та заміну з місцевих бюджетів.

Саме тому Укрпошта ініціювала звернення до всіх голів обласних державних адміністрацій України з приводу відновлення абонгосподарства в країні, яке, безумовно, є питанням державної ваги.

Ми звернулися до всіх голів облдержадміністрацій з проханням посприяти вирішенню питання державного значення. Я переконаний, що стан абонгосподарства – справа спільна і необхідна. У свою чергу, Укрпошта виконує окремі роботи, зокрема ремонт або заміну замків у шафах, встановлення придбаних населенням нових абонентських шаф тощо. Однак ці роботи не в змозі суттєво вплинути на поліпшення загального стану абонгосподарства в кожному регіоні.

Також ми будемо звертатися до органів місцевого самоврядування, міських голів з проханням забезпечити належний стан абонгосподарства в будинках, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад. Приємно, що мешканці багатоквартирних будинків, особливо там, де існує ОСББ, вже починають усвідомлювати, що абонентська поштова шафа є їх спільною власністю, і вони мають також нести за неї відповідальність.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]