Що ж насправді відбувається у Вінниці?!
Коли громадськість відчує, що влада будує справедливу Україну, в суспільстві зникне підґрунтя для громадських масових протестів.
В суботу увесьсвіт мав можливість спостерігати за подіями, які відбувалися у Вінниці, якіпородили стійке відчуття дежавю, адже - ретельно спланована акція, яка нагадаламені про Майдан.
Коментуючи протистоянняміж активістами і правоохоронцями біля Вінницької ОДА, ми почули взаємні звинувачення ще вчорашніх союзників. Окремі високопосадовцівже встигли назвати ці протести спланованою акцією, яка інспірована Росією. А організаторимітингу вимагають від нової влади звільнитиголову ОДА Анатолія Олійника, який вирішив через депутатський корпус звільнити очільникаобласної ради Сергія Свитка, що почав процес люстрації на батьківщиніПрезидента. Очевидно, що правда - є , і знаходиться вона десь по середині.
З одного боку «Свобода»,яка програла парламентські вибори, намагається нагадувати про себе і у такийспосіб «допомагає» Путіну розхитувати суспільно-політичну ситуацію в Україні, зіншого – влада, яка прийшла на Майданівських ідеях, не виконала основних вимогМайдану, в тому числі і щодо змінисистеми влади. Щоправда, більшість чиновників поміняли, але система прийняттярішень і безвідповідальності залишилася і продовжує діяти. Прикладом цього мибачили прийняття кулуарних рішень щодо формування Уряду і парламентськихкомітетів, призначення на посади в органи державної влади колишніх прибічниківЯнуковича, утаємничений розподіл коштів з Держбюджету і постійні інтриги зфінансуванням силовиків на Сході.
Як би нам нехотілося «звинувачувати» мітингувальників у Вінниці, мусимо визнати, щосуспільно-політичні настрої активних громадян налаштовані на зміну системивлади. І як би влада не звинувачувала їх в розхитуванні суспільно-політичногомиру в Україні, люди здебільшого налаштовані на протест і природно, що в такомусередовищі комфортно почувають себе диверсанти і провокатори, яким легко вдаєтьсязавести громаду на радикальні дії.
Глава МВС АрсенАваков закликав "міняти владу", а не піддаватись "тактиці іемоціям ідіотів". Але при цьому, забувпояснити через які механізми змінювати владу. Діюче українське законодавство в міжвиборчий період дозволяє громадянамписати скарги і… мітингувати. Скаргами систему влади не зруйнуєш! Звільнити негідногочиновника може тільки його начальник, звільнити міського голову може тількиміська рада, а голову обласної ради – облрада. А якщо депутати не чують своїхгромадян, а центральна влада займається розподілом портфелів і перерозподіломфінансових потоків, що залишається робити громаді?… Знову писати скарги, або ж протестувати!
Моя пропозиціязалишається незмінною. В Україні необхідно дати можливість громадянам самостійновідкликати посадовців. Якщо б сьогодні діяв розроблений громадською кампанією «Завідповідальну владу» законопроект «Провотум недовіри посадовим особам», то мешканці Вінниці мали б інструмент,завдяки якому організували б підписання петиції про вотум недовіри голові ОДА,начальнику міліції, депутатам обласної ради, а не штурмувати приміщення облдержадміністрації, не палили шини і не створювалиб картинку для російської пропаганди. І тоді жодні провокатори не розхитували б народ і з міністромМВС можна було б погодитися.
Тому в нинішнійситуації замість навішування ярликів на активних громадян і звинуваченнями в співпраці з Путіним, українській владі необхідно виконати обіцянки,дані на Майдані – змінити систему влади і припинити незрозумілу для більшостікулуарну політику. Коли громадськістьвідчує, що влада будує справедливуУкраїну, в суспільстві зникне підґрунтя для громадських масових протестів. В іншому випадку, можемо мати масові протести по всій країні, як наслідок, розвал країни, або повернення до влади проросійських-реваншистських сил, як це сталося у 2009 році.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407