Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
25.07.2011 00:43
Суспільна відповідальність
Більшість українців нарікають на державу, перекладаючи причину всіх бід на владу. Говорячи про корупцію і безвідповідальність ми забуваємо, що держава починається з кожного з нас і кожен з нас додає свою часку безвідповідальності у наше суспільство.
Більшість українців нарікають на державу, перекладаючи причину всіх бід на владу. Говорячи про корупцію і безвідповідальність ми забуваємо, що держава починається з кожного з нас і кожен з нас додає свою часку безвідповідальності у наше суспільство.
Для суспільства стало нормою віддячити слюсарю ЖЕКу пляшкою оковитої або навіть грошима , а районному лікарю занести подяку у вигляді коробки цукерок. Це і є шляхом безвідповідальності і корупції. Коли навіть діти змалечку розуміють вислів «як не помажеш – то й не поїдеш». Саме тому безвідповідальність і корупція починається не у високих київських кабінетах, а у глибоких селах і маленьких містах. Безумовним є й той факт, що маленькі зарплати, особливо в бюджетній сфері, змушують людей заглядати у кишені до громадян. Втім перший крок частіше за все роблять самі громадяни легко даючи спочатку шоколадку, потім 20 гривень, а потім і великі хабарі, не усвідомлюючи всю хибність такої суспільної конструкції. Дивує ще й те, що наші громадяни звикли так вирішувати свої питання тільки вдома в Україні, бо виїжджаючи на заробітки за кордон навіть до не дуже розвинених країн наші стають законослухняними і ввічливими членами чужих суспільств. Чому так? Адже це наша країна і наша держава і кожен з нас за неї несе відповідальність як за свій дім, у якому господарює.
Верховна Рада Україна сьомого квітня цього року прийняла Закон України «Про засади запобігання та протидії корупції», який було запропоновано Президентом України Віктором Януковичем. Як відомо, пакет антикорупційних законів, які повинні були вступити в дію з 01.01.2011 року, до якиз зокрема належать: Закон України «Про засади запобігання та протидії корупції», «Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень», «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання та протидії корупції » був скасований. Закон України «Про засади запобігання та протидії корупції» набирає чинності 1 липня 2011 року, крім статті 12 «Фінансовий контроль», яка набирає чинності з 1 січня 2012 року. Однією з основних переваг цього закону, хоча безумовно є й низка недоліків, є те, що це й закон поширюється не лише на держслужбовців, які є суб’єктами державної влади і місцевого самоврядування, а й на юридичних і фізичних осіб. Саме тому наступного разу даючи навіть маленьку шоколадку працівнику, який виконує свою роботу на своєму місці, не кажучи вже про хабар працівнику ЖЕКу чи ДАІ, ви порушуєте закон і можете нести відповідальність. А армія держслужбовців раз і назавжди має усвідомити те, що вони служать державі і кожній простій людині.
Допомагаючи один одному нам буде легше й державу будувати всім разом, кожному на своєму місці.
З нами Бог,
Юрій Гусєв
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386
Контакти
E-mail: [email protected]