Законопроект 1123: відпустіть газети у вільне плавання
Сьогодні в Україні чимало якісних видань, які уміло конкурують на ринку із приватними. То чому б не дати їм життя і не відпустити у вільне плавання?
8 жовтня в порядку денному Верховної Ради України був законопроект №1123,який передбачає реформу державних і комунальних ЗМІ. Аби закликати народнихдепутатів України підтримати реформу преси, громадські активісти вийшли підстіни парламенту. Роздавали народним депутатам, що поспішали до парламентськоїзали, інфографіки про зміст законопроекту та сатиричну газету власноговиробництва «Радянський меридіан».
«Радянський меридіан» - типова районка, що видається чи не у кожномумістечку та селищі України. Сьогодні в Україні таких меридіанів, заснованихорганами влади, аж 550. Лише дві статті з усіх розміщених у газеті ми придумалисамі – звернення читача на першій шпальті «Влада від слова надо» і рецептцукерок «Рошен своїми руками». Усі інші тексти, як от «Поважають у селіСайчиху», «Очищаємо судини головного мозку», «У село Грушки вдруге прилетілоНЛО», , «Експлуатація холодильника» - оригінальні, були взяті із місцевих газетМузею преси Вахтанга Кіпіані. Окрім НЛО та місцевих Сайчих на шпальтах районнихгазет досить часто можна зустріти оголошення на кшталт «Штучне запліднення свиней»,«Продам корову», «Продам добру корову»…
«Радянський меридіан» радянський тому, що наявність державної чикомунальної преси – це наш совковий спадок. В СРСР не було незалежних журналістськихвидань, адже лише держава монопольно володіла правом на інформацію. От і маємосьогодні сотні місцевих газет, заснованих міськрадами та адміністраціями.
А роль місцевої влади у таких газетах не зводиться лише до засновництва. Більшістьмісцевих урядників щедро фінансують свої видання, прагнучи отримати у відповідьлояльність журналістів. І цифри маємо дуже цікаві. Так, наприклад, газета "НовиниПрибужжя" Червоноградської міської ради Львівської області отримала у 2014році з бюджету 290 тисяч гривень, "Голос народу" Пустомитівськоїрайради на Львівщині - 202 тисячі гривень, "Боярка Інформ" Боярськоїміської ради - 366 171 гривень у 2014, видання "Миргород - наш дім"Миргородської міської ради - 172 837 гривень. У обласних центрах цифри значно вищі і сягаютьмільйона гривень. А про Харків і годі говорити – видання тиражем 3000примірників отримало у 2014 із бюджету міста понад 8,5 млн гривень (!).
Чимало редакторів скаржаться, що доводиться носити тексти на вичитку увладні кабінети. Таким чином, видання, що засновувалися з метою інформуватигромадян про рішення влади, перетворюються на владних рупорів та агітаторів.Покажіть мені хоч одну районку, де розслідується корупція у місцеві раді, і язаберу свої слова назад. Але, маю сумніви, що доведеться.
Видання, контрольоване та фінансоване владою, ніколи не буде до цієї владикритичним. І так виходить, що ці сотні тисяч гривень насправді ідуть не наінформування населення, а на піар влади. Чи мають громадяни платити із власних кишень піарникам місцевихурядовців – питання риторичне. Але якими б доброчесними не були журналісти,вони ніколи не наважаться критикувати владу, знаючи, що за це можутьпоплатитись робочим місцем.
Так, не усі місцеві газети отримують фінансування, і не у всіх є цензура. Сьогоднів Україні чимало якісних видань, які уміло конкурують на ринку із приватними.То чому б не дати їм життя і не відпустити у вільне плавання?
Законопроект №1123 знову в порядку денному Верховної Ради на 3 листопада. Іми не втомимось закликати парламентарів проголосувати за цей закон. Тому що цеїх обов'язок – перед Радою Європи, в рамках Коаліційної угоди. Голос за #1123 – це шанс для місцевої журналістики стати якісноюі конкурентною.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393