Да здравствует "Европейский суд" – самый гуманный суд в мире!!!
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) для багатьох людей, котрі розчарувалися в національному правосудді та втратили надію на справедливе рішення суду, зостається світлом в кінці тунелю і останнім оплотом справедливості та правосуддя. На ЄСПЛ покладають на
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) для багатьохлюдей, котрі розчарувалися в національному правосудді та втратили надію насправедливе рішення суду, зостається світлом в кінці тунелю і останнім оплотомсправедливості та правосуддя. На ЄСПЛ покладають надію сотні тисяч людей повсій Європі і наші громадяни не виняток.
Та останнім часом рішення ЄСПЛ все більше і більшедивують громадськість не тільки Європи а і всього цивілізованого світу. Останньоюкраплею стало рішення ЄСПЛ по справі Інес дель Ріо. Це рішення сколихнуло всюІспанію. Більшості з нас ім’я Інес дель Ріо нічого не скаже, тож я трішкипоясню : Інес дель Ріо являлася активним членом угрупування ЕТА ( «Euskadi TaAskatasuna» - «Країна Басків і Свобода»), що являється однією з найстаріших терористичнихорганізацій в Європі. Організацію ЕТАбуло створено в 1959-му, як рух студентського опору. Молодь виступала протидиктатури генерала Франко та його намагань знищити культуру і традиції басків.Генерал пішов — організація залишилася. Вона швидко переросла у воєнізованеугруповання і сформулювала мету — незалежність Країни Басків. ЕТА виступає занезалежність семи провінцій: 4 іспанських та 3 французьких. Це трохи більше20-ти тисяч квадратних кілометрів у західній частині Піренеїв.ЕТА використовує терор задля досягненняпоставленої цілі — незалежності краю.
Іспанським судом Інес дель Ріо визнано причетноюдо вбивства двадцяти чотирьох людей та засуджено до 3 828 років в'язниці.Згодом термін скоротили до максимально дозволених Іспанським законодавствомтридцяти років. На її звільненні наполігЄвропейський суд з прав людини. Адже за зразкову поведінку дель Ріо мали випуститина волю ще п'ять років тому, однак Іспанський суд наполіг на продовженні ув'язнення до 2017 рокута застосував до неї Доктрину Парота, що забороняла скорочувати термінув‘язнення засудженим за тероризм.
Своїм рішенням ЄСПЛ створив небезпечний прецедент,оскільки аналогічним шляхом можуть піти інші засуджені терористи і вженезабаром на волю можуть вийти кілька десятків активістів терористичноїорганізації ЕТА і це може спричинити самосуд над звільненими терористами і як наслідок пожвавлення ЕТА та серію новихтерористичних актів. Звичайно під час вирішення даного питання, формально ЄСПЛбув правий і звільнення Інес дель Ріо є законним… але це лише формальності і намою думку під час винесення таких рішень слід враховувати особу засудженого ітяжкість вчиненого ним злочину.
Дане рішення ЄСПЛ також показало надмірнугуманність законодавства Європейських країн, в котрих не передбачено такоговиду покарання, як довічне ув’язнення. Те що сталося з Інес дель Ріо скоро можестатися з Брейвіком та багатьма іншими ув’язненими котрі були засуджені затяжкі злочини і тільки одному Богу відомо, що тоді може статися… чи дійсно цілюди виправляться за роки ув’язнення, чи вийшовши з в’язниці візьмуться застаре ?
На мою думку в ряді Європейських держав потрібноміняти кримінальне законодавство та відходити від гуманізації покарань. І початокцьому має бути покладено в Іспанії де найвищою мірою покарання є 40 років ув’язнення.
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін вчора о 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз вчора о 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов вчора о 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
- Як реагувати на вимоги поліції та ТЦК: поради адвоката Павло Васильєв 19.11.2024 17:55
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні Дмитро Салімонов 19.11.2024 14:12
-
Віктор Ющенко та партнери відчужили право на видобуток газу на Полтавщині
Бізнес 104424
-
Головний прапор країни приспустили: яка причина
Життя 81205
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 20429
-
Ми втрачаємо покоління інженерів і програмістів. Як математика впливає на майбутнє України
12198
-
Британія утилізує п'ять військових кораблів, десятки гелікоптерів і дронів задля економії
Бізнес 9046