Увага! №2004
І ось нарешті з’явився просвіт для платників податків...
Інструментом податкового тиску з боку Державної фіскальної служби - є незаконне втручання в систему співставлення податкового кредиту та зобов’язань з податку на додану вартість.
Мабуть вже кожен платник цього податку стикався з намаганням податківців зняти податковий кредит на підставі надуманих припущень щодо недійсності укладених угод або становився жертвою складених актів перевірок, за якими співробітники фіскальної служби начебто «не знаходили» платника за юридичною адресою. В результаті платник отримував або 9-стан, за яким зупинялось прийняття податкової звітності або «акт про неможливість проведення зустрічної звірки», за яким анулювалося податкове зобов’язання та податковий кредит з ПДВ.
Незчисленні звернення платників податків до суду зумовили створення величезної кількості позитивної практики визнання дій фіскальної служби протиправними, а негативний процес не зупиняється. Чому ж фіскальна служба, як глухоніма до програних судових процесів. Тому, що саме «ручне» коригування ПДВ – єдиний засіб впливу на платників податків, як адміністративного тиску для наповнення бюджету, так і для отримання корупційної надбавки.
І ось нарешті з’явився просвіт для платників податків у вигляді законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо зменшення податкового тиску на платників податків)» № 2004, яким забороняється, дослівно: використовувати акт перевірки в якості підстави для висновків відносно взаємовідносин з його контрагентами, в тому числі опрацьовувати в інформаційних базах контролюючих органів або безпосередньо посадовими (службовими) особами контролюючих органів, у разі якщо податкове повідомлення-рішення не вручено платнику податків за результатами складання акта перевірки.
Це значить, що на підставі актів «нікчемності» ДФС буде заборонено коригувати в «ручному режимі» ПДВ платників податків.
Ще одна прогресивна норма законопроекту – відміна статті 86.9 Податкового кодексу, яка дозволяла не приймати податкові повідомлення-рішення по матеріалах перевірок призначених за постановою слідчого, а виносилось таке повідомлення-рішення тільки після вироку суду по кримінальному провадженню (!). Оскільки оскаржувати в судовому порядку платник податків має можливість лише податкове повідомлення-рішення, зрозуміло, що в такому випадку він взагалі був позбавлений права на захист своїх прав у суді, що звичайно не відповідає вимогам Конституції України. Таке собі "нікчемне право".
Законопроект № 2004 прийнято у першому читанні 12.05.2015. За прийняття закону проголосувало 285 депутатів.
Наступний крок - прийняти у другому читанні та в цілому, як Закон України. Але комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики у своєму висновку зазначає, що за висновком Кабінету Міністрів України законопроект не підтримується.
Цей законопроект є випробуванням перш за все для Прем'єр-міністра України. Саме цей закон може довести, що потрібно виконавчій владі – утримати економіку чи утриматись при владі. Від прийняття цього закону залежить видалення корупційної складової із фіскальної служби, але звичайно при одній умові, що замість акту перевірки без прийнятого податкового повідомлення-рішення не заготовлено вже інший «інструмент» у вигляді: довідки чи податкової інформації, яка стане підставою для подальшого ручного коригування ПДВ.
Згідно відповіді Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Верховна Рада України планує до кінця цієї сесії розглянути такий проект Закону та прийняти його. І у разі підписання Закону Президентом України, цей Закон вступить в дію з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.
Маємо надію, що депутати політичних партій Президента та Прем'єра доведуть дійсне ставлення керівництва держави до платників податків.
- Що допомагає вистояти в нестабільні часи: де знайти опори? Інна Бєлянська вчора о 16:39
- Перемога на полі бою: основа для реального миру Дмитро Пульмановський вчора о 16:09
- Припинення дії свідоцтва на ТМ у звязку з її невикористанням Ганна Палагицька вчора о 13:11
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков 03.04.2025 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі 03.04.2025 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров 03.04.2025 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов 03.04.2025 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін 03.04.2025 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол 03.04.2025 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак 03.04.2025 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 02.04.2025 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 02.04.2025 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02.04.2025 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 02.04.2025 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
-
"Найкрутіший код": До 50-річчя Microsoft Білл Гейтс відкрив доступ до його першої ОС
Бізнес 24239
-
Сигнали дефіциту: як тіло "підказує", що йому бракує вітамінів і мікроелементів
Життя 19830
-
СБУ затримала начальника управління податкової служби у Сумській області – фото
Бізнес 11270
-
У Кіровоградській області почали будувати ВЕС на 93 МВт. Гроші дає Укргазбанк
Бізнес 8959
-
Виробники майонезу переходять із соняшникової олії на ріпакову через мита Трампа
Бізнес 5655