Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
22.04.2014 09:15

Податкова амністія. Дослухались? Чи скористались?

Допомагаю людям

«станьте в позу по-зручніше… з вами буде компроміс»

18квітня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк в ході "години питань до уряду"у Верховній раді, повідомив, що допускає податкову амністію чи то компроміс длясуб'єктів господарювання, що вимушено брали участь у тіньових схемах оточенняВіктора Януковича, у разі грошової компенсації ними державі.


Зпершого погляду, можна було б порадіти – нарешті… проект «Податкова амністія»,запропонований громадською спілкою «Народна справа», почутий владою. Начебтодослухались… чи, все ж таки за сталою традицією, скористались ? ..

Зодного боку, слова прем'єра начебто тішать вухо вітчизняного підприємця, але..  

 

Фактично,коли декларується вибіркове ПРАВО, результат буде ще гірший, тому що зновуПРАВО відходить на задній план, а на передній план виходить так звана «доцільність». В словах прем'єр а може бути небезпечна команда для контролер ів,адже хто саме з них буде складати списки амністованих? І при цьому, звичайно,хтось попадає у «рострільні списки». Почнеться новий безлад на місцях, аголовне, нове «полювання» на підприємців, і знову попасти до списку «потерпілихвід Януковича» буде коштувати бізнесменам грошей і нервів. Адже саме керівникиподаткових інспекцій на місцях ретельно весь час «змішували» списки, після чоговся країна перетворилась на «партизанську програму». 

 

Сутьамністії не в тому, що треба нове «полювання на відьом» організовувати. Требапросто зробити так, щоб запрацювало ПРАВО. Ну не має права податкова визнаватиоперації нікчемними, та не визнавати податковий кредит. Ось в чому була суть«програми» і, головне, амністії. А тутзнову – компроміс. Простіше кажучи, «станьте в позу по-зручніше… з вами будекомпроміс», ось така доцільність.

 

 «Народною справою» у згаданому проекті ці дії булоназвано амністією для більш простого розуміння того, чого хоче народ. А народ вданому випадку в іншій позі. ПОДАТКОВА АМІНІСТІЯ - значить амністуємо непідприємців, а НАРОД АМНІСТУЄ своїх контролерів, які писали акти перевірок,всупереч нормам закону та здоровому глузду, слідчих та прокурорів, які рухалисправи з право-наліво по таких актах, суддів, які протягом одного судового днявиносили зовсім протилежні рішення, то має право податкова писати «нікчеми», тоне має. Ось для чого треба ініціювати амністію.

 

А дляпідприємців владі треба просто зробити крок назустріч і сказати ми поважаємоВАШЕ ПРАВО і більше не будемо його порушувати. А тим більше перекручувативідповідальність.

 

Народвимагає податкову амністію саме колишнього ПОДАТКОВОГО СВАВІЛЛЯ. А не себе!!!

 

Проріхибюджету влада звикла переводити на так звану ТІНЬОВУ економіку. Пояснюю.Тіньова економіка – це той звір, яким стараються залякати пересічногогромадянина, начебто саме вона - ТІНЬОВА економіка, це та хто відбирає у бабусьїх мізерню пенсію, руйнує дороги, обкрадає медицину, та знешкоджує бюджет. 

 

АлгоритмДІЙСНОЇ тіньової економіки зовсім інший і про це ті, хто його розуміє, намагаютьсязамовчувати, тому що він НЕРЕАЛЬНО інший. А було діло так. Спочатку влада створила ТІНЬ.Хабарі, відкати, нікому не потрібний ПДВ з його кредитом, розкрадання та інші«благородні» дії. Потім загнали і заганяють туди всіх підприємців, вибачте зааналог, наче отару в загін, а потім стрижуть, виловлюють і знову стрижуть, адеяких ріжуть. Ось така реальна ТІНЬ….малята.

 

Аголовне, вся ТІНЬ не у підприємців, яким в таких умовах треба ВИЖИВАТИ, всяТІНЬ у чиновників, у псевдобізнесменів, які вештаються біля таких чиновників,псевдобанкірів, які вважають, що ніхто не запитає їх про вкрадені гроші. Уконтролерів, прокурорів і суддів, які витягують і з крадіїв, і з підприємців.Там вся тінь, і там АМНІСТІЇ не повинно бути. ТАМ треба спитати за всітранзакції, тим більше, у тих, через кого проходили бюджетні гроші, але тозовсім інша пісня, і до «нікчемних» операцій вона не має ніякого відношення.Адже для виявлення розкрадання державних коштів не потрібно повноваженняподаткової «невизнавати» податковий кредит з ПДВ. А влада вже рада старатись, «мивсіх амністуємо і СЕБЕ не забудемо!».

 

Повторююсь : для влади - ПРИСЛУХАЙТЕСЬ до підприємців «на землі», вони стогнуть від тягаря, а колизахочуть його скинути - буде запізно. Уважно прочитайте, що мається на увазі під "Податковою амністією".  Мета такої податкової амністії полягає не в прямомупоповненні бюджету а, в переході на правову базу у відносинах платниківподатків і держави.  

П.С. Крізьстогін підприємців чутно: приберіть ви цей корупційний ПДВ, зробіть прозоруподаткову політику, зніміть податковий контроль, дайте дихати, підприємці саміпочнуть платити. Головне при цьому -НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ за проходженням бюджетних коштів. Там також повинен стояти прокурорнад душею, його треба в тендерну комісію, з нього треба спитати, коли кошти напідконтрольні підприємства підуть, його першого в реєстр вносити в такомувипадку. Ось тоді проснеться відповідальність. І все буде добре. …Майже. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net