Як бізнесу працювати з ТРЦ: 7 порад для успішного партнерства
Поділився з Liga.net рекомендаціями, що допоможуть ритейлеру максимізувати вигоду від партнерства з торговим центром.
Новий ритейлер, в більшості випадків, сьогодні запускається онлайн, а вже потім, коли досягає певного товарообігу, відкриває офлайн-точки, першими з яких, зазвичай, стають острівці або окремі магазини в ТРЦ.
Від офлайну не відмовляються й великі гравці, що вже давно на ринку — підґрунтям є висока конверсія відвідувача в покупця: якщо в онлайні конверсія від 1% до 3%, в залежності від категорії товару, то в офлайні вірогідність того, що відвідувач придбає товар коливається від 25% до 40% (дослідження компанії Gitnux).
Однак потрібно розуміти особливості продажів в ТРЦ, бо далеко не в кожного виходить побудувати стабільну роботу — тому я виділив 7 рекомендацій, що допоможуть ритейлеру максимізувати вигоду від партнерства з торговим центром.
7 правил при співпраці ритейлера з ТРЦ
Звичайно. немає конкретної стратегії, бо тоді кожен ритейлер, який відкриває магазин в ТРЦ, був би успішним. Втім є певна дорожня карта, якої раджу дотримуватися:
Оберіть ТРЦ, в якому є ваша аудиторія. Бачив чимало випадків, коли підприємець не вивчав питання, орендував площу, і вже через 1-2 місяці розумів, що його потенційних клієнтів в цьому ТРЦ мало (наприклад, це невеликий молл, куди ходять, переважно, місцеві мешканці з дітьми). Перед тим, як укладати договір оренди, ретельно вивчіть ринок і визначте, де саме проводить час ваша аудиторія. Відштовхуючись від аудиторії, ви й продумуєте концепцію магазину.
Уважно прочитайте договір оренди. Договір оренди — це основний документ, який регулює відносини між орендодавцем (ТРЦ) і орендарем (ритейлером). Ви маєте порівняти договори й ціни від різних ТРЦ, щоб обрати найкращий варіант, і не мати проблем у майбутньому. Головне — налагодити довгострокові партнерські відносини.
Будьте готові до конкуренції. У ТРЦ представлені різні бізнеси, які конкурують за увагу відвідувачів. Ви маєте чітко прописати конкурентну стратегію та потім реалізувати її, відповідаючи на питання — чому покупцю варто купувати саме у вас?
Запропонуйте щось унікальне. Щоб успішно конкурувати, необхідно відрізнятися. Відрізнятися унікальним продуктом, послугою, особливим сервісом, подарунками до основного товару і т.д. Також зважте на важливий фактор: понад 70% відвідувачів використовують смартфони, щоб порівнювати ціни, переглядати акції у вас на сайті в той момент, коли знаходяться в магазині. Нині багато ритейлерів створюють унікальність саме у синхронізації онлайн vs офлайн. Об’єднуйте ці досвіди.
Займайтеся маркетингом. Загалом понад 75% відвідувачів роблять імпульсивні, незаплановані покупки, але в Україні, з огляду на те, що йде війна з рф і економіка страждає, ми бачимо, що покупки стали більш раціональні. Раджу враховувати це у маркетингових активностях.
Працюйте над обслуговуванням. Я б сказав, що це найважливіший пункт. Логіка така: логістика дорожче, ціни на товари вище, і український ритейлер не має можливості демпінгувати — бо тоді продає в мінус. А коли ціни у різних ритейлерів однакові, то починається боротись за кожного окремого покупця. На перший план виходить сервіс — хто краще обслуговує, той і продає.
Аналізуйте. Регулярно аналізуйте свою діяльність, щоб зрозуміти, що ви робите правильно, а що можна поліпшити. Раджу звертатися до кейсів європейських ритейлерів, особливо дивитися на гравців в Польщі. У вашого офлайн-магазину повинні бути чіткі KPI.
Тренди бізнесу в ТРЦ на 2024 рік
Безумовно, наразі важко прогнозувати, тому що все залежить від дій на фронті — абсолютно будь-який бізнес спирається в Україні на Збройні Сили. Однак декілька напрямків можу виокремити:
Багатоканальність. Онлайн обов’язково має поєднуватися з офлайном, і ви, як ритейлер, маєте керувати власним трафіком — пропонувати знижку, якщо покупець забирає товар самовивозом, акційні промокоди, які можна використати на сайті тощо. Основна мета — покупець має прийти до вас ще раз.
ТОП-категорії. Звертайте увагу на FMCG (товари масового споживання), одяг/взуття, електроніку, косметику, зоотовари та DIY (товари для дому). Це категорії, які штовхають ринок.
Персоналізовані пропозиції. Саме для цього ритейлер і робить карту лояльності — активно працюйте з аудиторією в соцмережах та месенджерах, запускайте персоналізовану рекламу (ремаркетинг), адже повторні покупки мають стати вашим фундаментом в період кризи.
Сервіс. Бізнес в Україні зараз у скрутному становищі, тому важливо боротися за кожного окремого покупця. Хто приверне до себе увагу, продасть товар і подарує приємний досвід від цієї покупки — той і буде у виграші. Не можна нехтувати покупцями, навіть якщо вони придбали у вас щось невелике. Сьогодні купують одну футболку, а завтра подарунковий сертифікат батькам на 10 000 грн.
Дякую, сподіваюсь мої поради виявляться для вас корисними. Успішних продажів!
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан вчора о 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко вчора о 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв вчора о 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева вчора о 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер вчора о 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 13.05.2025 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 13.05.2025 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 13.05.2025 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 13.05.2025 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 21156
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11074
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
7593
-
"Російська весна – 2025". Як Москва посилила агресивну кампанію проти Молдови й Одещини
5467
-
Mercedes перенесе виробництво найпопулярнішого позашляховика у США через мита Трампа
Бізнес 5431