Апеляційна палата ВАКС: два роки роботи
Місце АП ВАКС у системі судоустрою.
Вищий антикорупційний суд – вищий спеціалізований суд у системі судоустрою України. Завданням Вищого антикорупційного суду, а також Апеляційної палати є здійснення правосуддя відповідно до визначених законом засад та процедур судочинства з метою захисту особи, суспільства та держави від корупційних і пов’язаних із ними кримінальних правопорушень та судового контролю за досудовим розслідуванням цих кримінальних правопорушень, дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, а також вирішення питання про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави у випадках, передбачених законом, у порядку цивільного судочинства.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (далі – Апеляційна палата) переглядає в апеляційному порядку судові рішення Вищого антикорупційного суду, а також рішення судів загальної юрисдикції, які були ухвалені до початку роботи ВАКС.
Поговоримо про минуле
11 квітня 2019 року Президент України підписав указ про призначення 11 суддів Апеляційної палати. Після обрання 24 травня 2019 року Голови Апеляційної палати почалася активна підготовка до старту роботи з відправлення правосуддя.
У короткі терміни керівництво суду мало забезпечити матеріально-технічним обладнанням та тимчасовими будівлями суд, організувати відбір працівників апарату. Будівля суду, де зараз розміщується Апеляційна палата, потребувала проведення ремонту, що стало можливим завдяки, в тому числі, роботі ДСА України та ТУ ДСА України в місті Києві.
Також не можемо недооцінювати внесок наших міжнародних партнерів, які надавали та надають підтримку суду за відсутності будь-якого втручання у здійснення правосуддя.
5 вересня 2019 року ВАКС та Апеляційна палата почали здійснення правосуддя.
Одним із викликів, що постали перед судом у 2020 році стала пандемія коронавірусної хвороби COVID – 19. Ми постійно здійснювали та здійснюємо заходи спрямовані на запобігання її виникненню та поширенню.
Наше сьогодення
За два роки судді Апеляційної палати розглянули 2168 апеляційних скарг та матеріалів, з яких: 29 апеляційних скарг на вироки, 107 апеляційних скарг на ухвали, 1734 апеляційні скарги на ухвали слідчих суддів, 1 ухвалу, подану в порядку цивільного судочинства, 297 інших кримінальних проваджень ( клопотання, подання, заяви).
Нас можуть звинувачувати в невеликому навантаженні порівняно з іншими судами. Разом з тим, хочеться звернути увагу не лише на кількість кримінальних проваджень, але і на їх складність.
Однак наша робота – це не лише сухі статистичні дані. Це і становлення суду як інституції, де захист прав і свобод громадян не порожній звук, а створення доброзичливої атмосфери в колективі та можливостей реалізації учасниками судових засідань своїх прав є пріоритетними.
Плани на майбутнє
Досі залишається актуальним питання реконструкції будівлі, переданої для постійного розміщення Апеляційної палати по вулиці Преображенській 5/2, оскільки для її початку необхідно вирішити питання щодо виділення земельної ділянки для забезпечення діяльності Апеляційної палати. Для нас є важливим виділення земельної ділянки у розмірах, достатніх для забезпечення повноцінної та належної роботи суду, а також дотримання вимог щодо безпеки, безперешкодного конвоювання. Труднощі виникають через відсутність вільної земельної ділянки біля будівлі та розміщення на суміжній земельній ділянці інших споруд. Робота в цьому напрямку триває.
А нашим завданням при розгляді кримінальних проваджень залишається забезпечення швидкого, повного та неупередженого судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура. Нашим завданням при розгляді цивільних справ - справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
- Дніпровська міська рада передала в оренду частину землі лісового фонду під забудову Павло Васильєв 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв вчора о 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак вчора о 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева вчора о 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська вчора о 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва вчора о 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко вчора о 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Як соцмережі змінюють бізнес Ірина Кононенко 19.02.2025 14:13
- Тримати зв’язок: як підтримати людей на тимчасово окупованій території 207
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 206
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 200
- Ініціативи для підтримки дівчат та жінок в Україні 2025 року 72
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 70
-
Польща розробила два сценарії для мігрантів з України на випадок закінчення війни
Бізнес 4164
-
Ексглава Укрспецекспорту відмивав гроші через Францію: НАБУ оголосило підозру
Бізнес 2819
-
Латвія закупила в Росії зброю майже на 800 000 євро. Це рекорд
Бізнес 2253
-
"Рахувати кожну копійку". Гетманцев закликав до жорсткої фінансової політики в Україні
Фінанси 1982
-
Розуміє Україну, чує Європу. Що потрібно знати про Келлога та його роль у переговорах
1782