Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
18.04.2017 13:55

Заборона продажу алкоголю у нічний час: правда чи міф?

Юрист практики управління конфліктами Juscutum

Насправді це і правда, і неправда водночас. Обмеження не скасоване – поки що. Однак, на цьому тижні прийняте судове рішення, яке істотно наблизило скасування.

Насправді це і правда, і неправдаводночас. Обмеження не скасоване – поки що.Однак, на цьому тижні прийняте судове рішення, яке істотно наблизило скасування.

У вересні 2016 року Київська міськарада заборонила продаж алкоголю із 23.00 до 10.00. Цікаво, що на той час ужебуло рішення Верховного Суду України (обов’язкове для Київської міської ради),яке забороняло міським радам накладати такі обмеження.

У справу втрутився Антимонопольнийкомітет. 20 грудня 2016 року Київське відділення Антимонопольного комітетуУкраїни зобов’язало Київську міську раду скасувати рішення про обмеженняпродажу алкоголю. В Антимонопольному комітеті вирішили, що таке обмеженняпорушує конкурентне законодавство: встановлює не передбачену в законі заборонута обмежує самостійність підприємств.

АК надав Київській міській раді місяцьна добровільне виконання свого рішення. Попри те, що воно є обов’язковим, Київськаміська рада рішення не виконала. Антимонопольний комітет звернувся до суду:просив зобов’язати Київську міську раду виконати його рішення, тобто –скасувати обмеження на продаж алкоголю у нічний час.

10 квітня 2017 року Господарський судміста Києва задовільнив позов Антимонопольного.

Втім, Київська міська рада за ліченідні підготувала та подала апеляцію. Рішення суду ще не вступило в законну силута набере чинності після закінчення апеляційного перегляду. Це може зайняти щемісяць-два.

Чи буде після цього знята заборона?Ні. Рішення суду саме по собі не скасовує обмеження у продажі алкоголю, азобов’язує Київську міську раду це зробити. Втім, за невиконання рішення судупередбачено кримінальну відповідальність. Тому навряд чи у Київській міськійраді захочуть ігнорувати судове рішення. А от прийняти нове рішенняаналогічного змісту – запросто. І рішення суду виконали і заборона залишилася.

Теги: Juscutum, право
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net