Стан розробки Європейської конвенції щодо захисту прав адвокатів
Доцільність розробки конвенції обговорюється в Раді Європи вже давно. На якому етапі знаходиться процес розробки сьогодні?
Розмови про необхідність розробки конвенції щодо прав адвокатів лунають в коридорах Ради Європи досить давно. Черговий раз питання актуалізовалося в 2018 році, коли з подачі української делегації, ПАСЄ рекомендувало Комітету Міністрів (КМ) Ради Європи (РЄ) розглянути можливість ухвалення такої конвенції.
КМ, в свою чергу, доручив Європейському Комітету з питань правового співробітництва вивчити доцільнсть розробки такої конвенції. Процес вивчення планується завершити в кінці 2020 року. Втім, наразі більшість країн виступає проти ухвалення конвенції зі згаданого питання, оскільки (сюрприз-сюрприз!) країни більше не вважають, що міжнародні угоди, що носять обов 'язковий характер дійсно -таки цей характер носять. Поясню. Конвенції зазвичай розробляються групою експертів за дорученням КМ. Припустимо, таку конвенцію про права адвокатів буде розроблено. Наступним кроком має стати ухвалення конвенції комітетом міністрів РЄ. Тут починається цікавина, а саме — ухвалення конвенції КМ не означає, що конвенція стає обов' язковою до виконання у всіх 47 країнах-членах РЄ. Це означає лише, що конвенція буде відкрита для підписання. Відкрита для підписання означає “у нас є конвенція, якщо хочете — можете підписати”. Не існує механізму, що змусив би хоч одну країну підписати хоч одну конвенцію. Ідемо далі. Конвенція стає обов' язковою не після її підписання, а після ратифікації парламентом. Ратифікація ж часто відбувається через значний час після підписання. Більше того, конвенція стане обов' язковою для виконання країнами, що її підписали та ратифікували, тільки коли таких країн стане, скажімо, 10 або інша кількість визначена КМ. Якщо КМ визначить, що конвенція вступає в силу після 10 ратифікацій, то, якщо 9 країн підпишуть на ратифікують, для цих 9-и конвенція не буде обов' язковою допоки 10 країна не зволіє підисати та ратифікувати.
Виникає цікаве запитання — скільки країн, які вже несуть на собі купу міжнародних зобов' язань, погодяться взяти на себе ще одну купку зобов' язань за ще однією конвенцією? Ще більш цікаве питання — скільки країн, де права адвокатів порушуються (як правило, державними органами), погодяться ратифікувати конвенцію про захист прав адвокатів і таким чином добровільно взяти на себе зобов'язання припинити порушення ? Відповідь на ці запитання є досить очевидною. А з огляду на те що, як ми пам' ятаємо, неможливо примусити когось підписати конвенцію, відповідь на питання щодо доцільності конвенції також є очевидною.
В той же час міжнародна адвокаться спільнота (International Bar Association та Council of Bars and Law Societies of Europe) гаряче підтримуює та активно лобіює ідею прийняття конвенції про права адвокатів. Втім, поки і адвокатська спільнота не спромоглася надати достатньо переконливих аргументів на користь конвенції та спростувати аргументи проти неї, наведені вище.
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський вчора о 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус вчора о 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський вчора о 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик вчора о 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський вчора о 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін вчора о 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський вчора о 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13475
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 13455
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5179
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 4746
-
"Червоні двері, жовті двері": небезпечна гра серед підлітків чи черговий тренд із TikTok
Життя 4689