Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
26.03.2018 18:09

Чи будуть дострокові вибори?

Експерт з питань соціальної політики

Аналіз останніх соцопитувань.

1.       Згідно останніх соцопитувань рейтинг Тимошенко зростає, Порошенка – падає. Минулого   тижня відразу 2 відомі соціологічні компанії оприлюднили результати своїх досліджень. 
 
За результатми дослідження КМІС, Юлія Тимошенко випереджає Петра Порошенка на 15% у першому турі президентських виборів. Так, серед тих українців, хто визначився і піде на вибори, кожен 4-й проголосує за Юлію Тимошенко. Її підтримує майже  25%. Це рекордний показник серед всіх кандидатів в президенти. При цьому президента Порошенка готові підтримати лише 9% українців. З вересня минулого року підтримка Юлії Тимошенко зросла на 7%, тоді як в Петра Порошенка соціологи фіксують значне падіння на 8,5%.При цьому відбувся злам в вірі українців в перемогу Тимошенко. Теза «чи вірите ви в те, що президентом стане Юлія Тимошенко» набрала в опитуванні найбільше голосів. 
 
Дослідження центру «Софія», оприлюднене у п’ятницю, також фіксує тенденцію зростання рейтингу Юлії Тимошенко і падіння – Петра Порошенка. Якби президентські вибори проходили в найближчу неділю, трійку лідерів кампанії склали б лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко, чинний президент Порошенко і один з лідерів партії «Опозиційний блок» Юрій Бойко. За результатами опитування, за Тимошенко готові проголосувати 14,3% респондентів, Порошенка – 9,5%, Бойка – 9,3%. У порівнянні з груднем рівень електоральної підтримки Порошенка скоротився з 12,8% до 9,5%.
 "Ще в кінці минулого року Порошенко конкурував з Тимошенко за перше місце в президентському рейтингу. Сьогодні, враховуючи тенденцію до зниження, шанси Порошенка вийти у другий тур президентських виборів проблематичні", - пояснив керівник соціологічних програм ЦСД "Софія" Олександр Левцун.
Опитування проводилося з 9 по 16 березня 2018 року у всіх областях, які контролює Україна. Опитано 2010 респондентів у віці від 18 років. Помилка вибірки не перевищує 2,2%. 
 
Політичні експерти, коментуючи результати соціології, відзначили, що люди хочуть бачити Юлію Тимошенко наступним президентом України, оскільки вірять, що вона може подолати економічну кризу і встановити мир... 
 
Президент Порошенко робитиме все, щоб зберегти в своїх руках владу, яка приносить йому шалені прибутки. За словами депутата від «Батьківщини» Сергія Власенка, «бізнесмен Порошенко, який випадково опинився в кріслі президента, мислить як директор «Рошену», а не як державник чи людина, яка бореться за відновлення державних інституцій. Він мислить категоріями, як зберегти цю владу, вона йому приносить шалені прибутки».Тому дочасних парламентських виборів поки що не буде. «На жаль, за Конституцією, наприкінці процесу оголошення дочасних виборів парламенту лежить указ президент – він  ухвалює остаточне рішення. На моє переконання, Порошенко не підписуватиме такий указ», – зазначив парламентарій. 
 
За словами Власенка, президент  розуміє, що не матиме такої фракції в парламенті, як зараз, і «Народний фронт» також не пройде в наступний парламент.Про це свідчить і соціологія (за якою Тимошенко і «Батьківщина» випереджають президента та його партію), і результати 5 хвиль місцевих виборів в ОТГ, де «Батьківщина» також посідає упевнене перше місце. Після парламентських виборів вже буде інша конфігурація, і Порошенко втратить свій монопольний вплив на Верховну Раду.

  Нині вкрай важливим є питання, чи витримає Україна керування країною цією владою ще 1,5 роки. «Зруйнована довіра до державних інституцій. Чи витримає це країна? До того ж, ми часто стикаємось з непрофесійністю Генпрокуратури,  у нас повністю зруйнована довіра до правоохоронної системи  і до судової системи. І за це відповідає діюча влада. Замість того, щоб зробити ці органи професійними, влада, навпаки, політизує їх і робить все, щоб довіра до них зменшувалась», – заявив Сергій Власенко.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]