Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
12.07.2017 23:21

Правда щодо пенсійної реформи

Експерт з питань соціальної політики

Урядова реформа значно погіршить умови призначення нових пенсій і знизить їх розміри на третину!

 

1.      22.06.17 Уряд Гройсмана зареєстрував уВР  пакет «пенсійних» законопроектів № 6614 – 6617,якими пропонується внести зміни до 30 пенсійних тагалузевих законів, де визначені умови виходу на пенсію, а також зміни до 3-х кодексів: Податкового,Бюджетного та Митного.

2.    Такзвану«пенсійну реформу» від Гройсмана-Реви  не можна назвати «реформою» взагалі, оскільки пропозиції уряду не змінюютьані філософію пенсійного забезпечення, ані саму пенсійну модель. Пропозиції уряду націлені виключнона зміну параметрів  призначення і нарахування пенсій

3.     Основнамета урядової «пенсійноїреформи» - скоротити дефіцит бюджету Пенсійного фонду за рахунокмаксимального зменшення кількості людей, що претендують на пенсійні виплати!

     Реформазначно погіршить умови призначення нових пенсій і знизить їх розміри на третину!

4. Планується «зменшити» демографічненавантаження на солідарну систему через фактичне підняття пенсійного віку, бо право виходу на пенсію збережеться (можна награфік):

·        в60 років для осіб, якіматимуть 25 років(зараз 15) страхового стажу в2018 році, який щороку збільшуватиметься на 12 місяців до досягнення 35 років  (!) в2028 року;

·        в63 роки для осіб, якіматимутьвід 15 до 25 років страхового стажу в 2018 році, який щорокузбільшуватиметься на 12 місяців до досягнення 35 років в 2028 році;

·        в65 роківдля осіб, які матимуть15 роківстрахового стажу, проте не матимуть 16років (вимога для виходу в 63 року) в 2019 році та, відповідно в 2028 роціматимуть 15 років, проте не матимуть 25 років (вимога для виходу в 63 роки).

·        Особам,які не матимуть 15 років страхового стажу призначатиметься державна соціальнадопомога після досягнення 65 років.

5.     Запропоновано переглянути розмір та умовипризначення мінімальної пенсії за віком:

·        за наявностістрахового стажу 30/35 років для жінок та чоловіків – на рівні прожитковогомінімуму;

·        уразі відсутності повного страхового стажу – розрахована пенсія. Доплата допрожиткового мінімуму здійснюється з урахуванням сукупного доходу;

·        занаявності страхового стажу 30/35 років для жінок та чоловіків після досягненняними 65 років – на рівні 40 відсотків від мінімальної заробітної плати, але неменше ніж розмір прожиткового мінімуму;

·        змінитиджерело фінансування виплати компенсації роботодавцям за створення робочогомісця. Виплату здійснювати не з бюджету Пенсійного фонду України, а з бюджетуДержавної служби зайнятості;

·        уточнитиумови призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною органами Пенсійногофонду України;

 

6.    Варто зазначити, що під гаслом щодо «осучаснення» пенсій (торкнеться 5 млн  пенсіонерів з 12) Кабміном, відповідно доМеморандуму з МВФ, заплановано значне збільшення тривалості страхового стажу(до 35 років), що фактично призведе до підвищення пенсійного віку до 65 років!.

         При цьому, «осучаснення» пенсій є прямим обов’язком уряду, а ніяк не реформою!

 

          7. Роки страхового стажу, яких не  вистачає Уряд милостиво дозволяє докупати. Доплата за рік страхового стажу будескладати майже 17 тисяч грн. !

 8. Крім того Урядом плануєтьсямаксимально обмежити право на дострокові і пільгові пенсії (за списками 1 і 2 – робота на шкідливихвиробництвах). При цьому, у роботодавців збільшуються розмір внесків відповіднона 15 і 7 відсотків.

Також з 1 січня 2018 року скасовується правона призначення пенсій за вислугу років для працівників освіти, охорониздоров`я, соціального захисту та інших(вдарить помайже 2 млн. бюджетників)!

 

9.    Зменшеннякоефіцієнта страхового стажу з 1,35 до 1,0 (що суперечитьКонвенції МОП № 102) зменшить розмір новихпенсій на третину!!

 

10.     В той жечас – є незначний позитивний аспект - планується скасування з 1 жовтня 2017 рокуобмеження розміру пенсій (85%) працюючим пенсіонерам старшим за 63 роки, якебуло у порушення статті 22 Конституції України запроваджено урядом А.Яценюка іпродовжено Гройсманом.

 

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ:

·        Поданізаконопроекти не узгоджувалися з Мінфіном, Мінекономіки та Мін'юстом.Тобто, вони не пройшли жодної з необхідних процедур на відповідність чинномузаконодавству та можливостям їхнього виконання бюджетним коштом.

 

·        Законопроектижодним чином не узгоджені з проектом Основних напрямів бюджетної політики на2018 – 2020 роки (Бюджетною резолюцією), які нещодавно із порушеннямнорм Регламенту та із запізненням на 2 тижні подав Кабмін Гройсмана.Відповідно, коштів на так звану "пенсійну реформу" не передбачено вбюджеті на наступний рік та на 2019-2020 рр.

 

·        Відповідальністьза фінансування низкисоціальних витрат, які зараз сплачуються з Пенсійного фонду (соціальнадопомога по догляду за інвалідом, соціальна допомога тим, хто не має права напенсію за віком, пенсії по інвалідності тощо) перекладається на держбюджеті на місцеві бюджети.

При цьому, відсотковий розподіл видатковоївідповідальності між державним та місцевим бюджетами НЕ ВСТАНОВЛЕНО!Також відсутній порядок формування та здійснення виплат через Держказначейство.Тобто, кошти державного бюджету за цими видами соціальних видатків будутьрозподілятися "у ручному режимі" або Мінсоцполітикою або Мінфіном.

 

·        Фактичнийпенсійний вік зросте до 65 років!

Раніше, якщо у вас немає 35 роківстрахового стражу, ви не отримаєте пенсії. А страховий стаж відраховується з 1липня 2000 року, коли відповідні дані почали заносити до новоствореногоДержавного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.Відповідно, якщо ви офіційно працевлаштовані і працювали безперервно останніроки, то в 2017 році більше ніж 17 років страхового стажу у вас не буде! Взаконопроекті залишили можливість вийти на пенсію в 60 років при наявності 25років стажу, але це можливо лише для тих, кому роки роботи зараховувались як"рік за два".

·        Індексаціюпенсій на розмір інфляції пропонують фактично відмінити. Замість цього запровадити індексаціюпенсій на 50% від розміру інфляції. Це призведе до скорочення купівельноїспроможності пенсіонерів та їх подальшого зубожіння.

 

·         Пропонуєтьсяобмежити пенсійне забезпечення чорнобильців, дітей-сиріт, інвалідів з дитинства, інвалідів 3групи тощо.

Пільгові пенсії за списками №1 та №2(для працівників зайнятих на особливо шкідливих та особливо важливих роботах)будуть сплачуватися з грошей роботодавців, які зберігатимуться наякихось окремих рахунках. Дляцього роботодавцям збільшать рівень сплати ЄСВ на 15% і 7% відповідно (тобтодо 37% і 29%).

Виходячи з того, що за 20 років свого існування гривня знеціниласьбільше ніж в 15 разів, то такої "накопиченої пенсії" буде складатикілька відсотків від прожиткового мінімуму

Суттєворозширюється база для оподаткування пенсій . До неї пропонується включити надбавки, підвищення,цільову державну допомогу, індексацію та інші доплати до пенсій, встановленихзаконодавством, пенсії за особливі заслуги перед Україною тощо.

·                  Обмеженнярозмінів пенсій. Тим, хтозазнав трудового каліцтва, буде суттєво обмежений розмір страхових виплат - небільше ніж 10 прожиткових мінімумів.

·             Доходипенсійного фондупропонується збільшити за рахунок додаткового оподаткування операцій зкупівлі-продажу нерухомого майна.

 

Всупереч 22 статтіКонституції  урядова реформа значнопогіршить умови призначення нових пенсій (стаж -35 років, вік-65) і знизить їхрозміри на третину!!

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи