Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
12.07.2022 08:36

Як можуть виглядати безпечні кімнати в майбутніх та існуючих будинках

Архітектор, директор проектної компанії АІММ

З початку повномасштабного вторгнення професіонали у сфері будівництва почали обговорювати питання підвищення заходів безпеки для цивільного населення.

Коли говорять про безпечні кімнати та бомбосховища, то найчастіше згадують Ізраїль. Проте створення безпечної зони всередині квартири або “безпечних кімнат” на кшталт ізраїльського варіанту для України не є ефективним, адже розмір України у рази більший, ніж Ізраїлю, і час льоту ракети становить 20-60 хвилин, а не 30 секунд. 

Правило двох стін також не підходить, оскільки частіше за все це гардероб або ванна кімната, а тому існує небезпека завалення чи поранення падаючими речами або кахелем. А найголовніше – неможливо зручно розмістити всіх членів родини на тривалий період.

Як у новій реальності варто проєктувати безпечні будівлі? До прикладу в нових будівлях пропонуємо створювати безпечні зони за межами квартири на поверсі. Для короткотривалого перебування під час повітряної тривоги може підійти внутрішній коридор та ліфтовий хол на поверсі. Окремо може бути запроектована захищена кімната на поверсі в центрі планування в складі сходово-ліфтових вузлів.

А от безпечні зони в підземних поверхах підійдуть як для майбутніх будівель, так і для існуючих. Для цього їх потрібно переобладнати та створити умови для довготривалого перебування там людей: розчистити приміщення, прокласти додаткові мережі 220В та мережу WiFi, організувати додаткові виходи. А у разі неможливості підключитись до мереж каналізації, виділити приміщення з біотуалетом, розрахованим на декілька днів на мешканців будинку.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]