UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
12.08.2020 11:35

Юридичні аспекти лікарської помилки

Юрист, адвокат, управляющий партнер Юридической компании "Grishakov Law Company"

В Україні немає чіткого визначення «лікарської помилки», проте за її вчинення лікарі несуть відповідальність, як і у всьому світі.

Якщо ви стали жертвою лікарської помилки, необхідно розуміти, що судова справа порушується тільки на підставі медичної документації. Вам потрібно буде надати всі документи, що підтверджують факт лікування та неякісно наданих послуг. Потрібно буде зібрати оригінали або копії виписок, рекомендацій, направлень, медичної карти хворого і таке інше.

У Кримінальному кодексі України є стаття, яка передбачає кримінальну відповідальність за неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником, що призвело до тяжких наслідків.

Якщо тяжких наслідків немає, а факт неналежного виконання обов’язків існує, то людина може звернутися до суду з цивільним позовом про відшкодування завданої шкоди. З досвіду знаю, що довести протиправні дії лікаря складно. Але щороку до кримінальної відповідальності в Україні притягається декілька десятків  медичних працівників

Але, якщо ж ви все таки стали жертвою лікарської помилки, потрібно звернутися до перевіряючих органів та Міністерства охорони здоров’я, а потім за захистом своїх прав до поліції або до суду.

Медичного працівника можна притягнути до кримінальної відповідальності за його дії, що призвели до тяжких наслідків. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]