Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
12.07.2023 13:56

Економічні передумови створення в Україні стартапів для впровадження водневої реформи

Засновник, Старший партнер, Керівник судової практики АО "Овчаров та Партнери"

Рух України до членства в Європейському Союзі передбачає глобальну модернізацію енергетичної системи та перехід до екологічно чистих джерел енергії

Воднева енергетика вважається одним з ключових напрямків розвитку сучасного світу, а тому впровадження водневої реформи є значущим економічним завданням для України на шляху до ЄС.

Не зважаючи на військовий конфлікт Росії в Україні, одним з головних завдань для України на шляху до ЄС є створення передумов для реалізації інноваційно-інтелектуального потенціалу України, який походить від приватних ініціатив. Щоб стартапи в цій сфері були ефективними та успішними, доцільно розглянути декілька економічних передумов, які мають бути для цього створені.

Значення водневої енергії у сучасному світі важко переоцінити. Водень вважається перспективним енергетичним елементом, який може забезпечити сталість, екологічну чистоту та ефективність енергетичних систем у світі в майбутньому. Використання водневої енергії допоможе зменшити залежність від вуглеводнів та скоротити викиди парникових газів. Світова спільнота, зокрема ЄС, активно сприяє розвитку водневої енергетики та стимулює країни до перехідного процесу в цей напрямок, що підтверджується глобальними трендами, сформованими новаціями у водневих технологіях.

Воднева реформа може відігравати важливу роль на шляху до членства в ЄС та може бути потужним аргументом на нашу користь у дискусіях з міжнародними партнерами щодо готовності України до вступу та виконання вимог Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, в частині співробітництва у сфері енергетики.

Для успішного вступу до ЄС, Україна зобов'язана модернізувати свою енергетичну систему та відповідати стандартам європейських країн в цій сфері. Впровадження водневої реформи допоможе Україні підтвердити свою спроможність до здійснення енергетичного переходу, а також сприятиме створенню нових робочих місць та розвитку водневої економіки.

Про які економічні передумови для впровадження водневої реформи в Україні йде мова?

По-перше, це розвиток технологій та можливостей для виробництва водню. Створення ефективних інфраструктурних систем, які дозволяють виробляти та зберігати водень, є важливою передумовою для впровадження водневої реформи. Україна повинна сприяти розвитку виробництва водню та розв'язувати питання щодо забезпечення швидкого та дешевого доступу до сировинних матеріалів, необхідних для виробництва водневої енергії.

По-друге, розвиток водневої інфраструктури. Створення мережі заправних станцій для водневих автомобілів та розвиток систем транспортування водню є важливою складовою впровадження водневої енергетики в Україні. Країна повинна інвестувати в розвиток водневої інфраструктури, щоб забезпечити комфорт та доступність використання водню для громадян, територіальних громад та бізнесу.

По-третє, залучення іноземних інвестицій. Для успішного впровадження водневої реформи, Україна повинна активно привертати іноземні інвестиції. Іноземні капітали можуть допомогти в розвитку виробництва водню, створенні нових робочих місць та сприяти впровадженню інноваційних технологій в цій сфері. Для цього доцільно розробити вигідні умови для іноземних інвесторів, такі як зниження податкового навантаження та спрощення бюрократичних процедур.

Але одним зі способів сприяння розвитку стартапів у сфері водневої енергетики є створення належного інвестиційного клімату. Налагодження сприятливого інвестиційного клімату є ключовою передумовою для розвитку стартапів у сфері водневої енергетики.

Уряд України має спрощувати для стартапів процедури реєстрації, сертифікації обладнання та фінансових розрахунків з нерезидентами, а також надавати фінансову підтримку та допомогу стартапам, що можуть сприяти розвитку водневих технологій, а також впровадженню водневої реформи. Для привертання іноземних стартапів до України, можна створити спеціалізовані технологічні парки або кластери, де стартапи матимуть можливість спілкуватися, обмінюватися ідеями та напрацьовувати бізнес-моделі для реалізації.

Окремої уваги заслуговує така передумова, як розробка програм підтримки стартапів у сфері водневих технологій. Україна повинна розробити та впровадити програми підтримки стартапів у сфері водневої енергетики, які можуть бути реалізовані через гранти, конкурси інноваційних проєктів та акселератори, які допоможуть стартапам отримати необхідну технічну та фінансову підтримку. Важливо, щоб такі програми були доступними та прозорими для потенційних новаторів та підприємців.

Українські стартапи також потребують підтримки технологічних експертів та консультантів. Імплементація водневої реформи вимагає високої експертизи та знання сучасних технологій. Залучення досвідчених міжнародних експертів може значно підвищити конкурентоспроможність українських стартапів та прискорити впровадження їх інноваційних проєктів.

Одночасно й законодавча база для водневої енергетики повинна відповідати сучасним вимогам і стандартам у сфері водневої енергетики. Законодавство повинно сприяти розвитку і використанню водневої енергії, передбачати прозорість, захищати права й інтереси стартапів та іноземних інвесторів. Необхідна підготовка та розробка спеціалізованих законів та нормативно-правових актів.

Уряд України повинен забезпечити рівні умови для стартапів у сфері водневої енергетики. Це можна зробити шляхом створення спеціальних стартап-зон, де будуть пропонуватися пільги та підтримка для стартап-проєктів. Такі заходи стимулюватимуть залучення талановитих підприємців та розвиток нових інноваційних проєктів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи